Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Південний вокзал Харкова

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 20.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Вокзал – це те місце, з якого й починається наша мандрівка великими містами та малими містечками! Особливо важливо наскільки це місце комфортне й привабливе, адже вокзал – візитна карта будь-якого міста, до якого ми приїжджаємо! Це враження, які зберігаються в нашій пам’яті роками. Саме таким чудовим, архітектурно довершеним є Південний вокзал у Харкові, який по-сучасному модернізований та водночас видатна пам’ятка міста.

  Фото. Південний вокзал Харкова Привокзальна площа Фото. Південний вокзал Харкова Фото. Південний вокзал Харкова

  Особливості місця

  Південний вокзал – це діюча станція Південної залізниці Харкова. Поруч знаходиться масштабна будівля Управління Південних залізниць. Розташовані ці споруди біля Привокзальної площі. Дійсно, Південний вокзал у Харкові – явище архітектури, яке варте уваги мандрівників, воно складає яскраве намисто інфраструктури міста. Особливо це місце набуває чарівності в нічний час – усе потопає в різнобарвності яскравого освітлення.

  Варто зазначити, що до Південного вокзалу примикає й вхід до метро з однойменною назвою станції. Також на станції діє пункт контролю через державний кордон з Росією – «Харків-Пасажирський-Бєлгород».

  Південний вокзал було збудовано наприкінці 60-х років минулого століття на місці, так званої, Архієрейської левади. Проект вокзалу було розроблено відомим російським архітектором Андрієм Тоном. З роками будівля набувала все кращого і кращого вигляду, модернізація йшла у ногу з часом, а тому сьогодні – це затишне й красиве місце, яке обладнане сучасною технікою. Загальна площа приміщень Південного вокзалу у Харкові складає приблизно 32 600 метрів квадратних.

  Південний вокзал складається з таких будівель: головної, квиткових кас, 7-ми пасажирських платформ та 2-ох тунелі для виходу пасажирів. До території вокзалу відноситься й привокзальна площа.

  Будівля самого вокзалу – оригінальне архітектурне творіння не одного покоління архітекторів. По боках головної будівлі знаходяться Південна та Північна башти висотою більше 40 метрів. На Південній вежі знаходиться великий годинник діаметром більше 4 метрів – найбільший у місті.

  Внутрішнє оздоблення Південного вокзалу – також чудовий архітектурний та скульптурний витвір. Окрасою головного залу є розкішна люстра вагою майже 5 тон. На стінах розташовані картини, на яких зображено цікаві моменти із життя міста.

  Основні напрямки відправлення потягів із Південного вокзалу: на Київ та Західну Україну й Польщу, на Крим та Донбас , а також на Москву та подальшу територію Росії.


  Поради незнайомцю

  Телефон для довідок: (057)724-20-71.

  На території вокзалу є готель, де можна заночувати. Також для інших потреб є торгівельний комплекс "Залізничник" з магазинами, кав’ярнями та кіосками з пресою. На Привокзальній площі є місце для паркування автомобілів.

  Консультаційні та довідкові запитання можна задати у Сервіс-центрі, що знаходиться на першому поверсі вокзалу та працює цілодобово. Також отримати довідкову інформацію можна скориставшись електронними інформаторами, що є в головному залі – вони оснащені сенсорними моніторами.


  Південний вокзал Харкова. Як добратися?

  м. Харків, пл. Привокзальна, 1.

  Література

  1. http://www.stejka.com/ukr/xarkovskaja/xarkov/interes/jujnyy_vokzal/

  2. http://www.pz.gov.ua/dept/dept.php?lid=2&mid=10028

  Фото: http://www.stejka.com

  http://jakrasavitsa.ucoz.ru/blog/2009-05-01-11

  Теги:

  Привокзальна площа станція метро "Південний вокзал"

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»