Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Покровський собор у Харкові

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 20.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Найстарішою будівлею Харкова та його величною духовною пам’яткою, що збереглася й до нині, є Покровський собор, який знаходиться на вулиці Університетській. Покровський собор – відома в усій Україні пам’ятка архітектури другої половини 17 століття, оточена галереєю – «опасанням» та з’єднана з дзвіницею. Покровський собор – пам’ятка української культури, яка й сьогодні цікавить туристів.

  Фото. Покровський собор у Харкові Фото. Покровський собор у Харкові Фото. Покровський собор у Харкові Фото. Покровський собор у Харкові

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Збудовано Покровський собор було у 1689 році на місці дерев’яної однойменної церкви. У цьому ж році храм було освячено митрополитом Авраамієм.

  За своєю будовою Покровський собор – це трикупольний храм, виконаний у стилі бароко. Гармонійне поєднання об’ємів, які ніби підносяться вгору, з’єднано з важкими формами дзвіниці, що нагадує укріплювальну башту.

  З історії відомо, що у 1729-му році, тоді ще Покровська церква, була монастирським колегіумом. З кінця 18 століття, вже собор, став кафедральним собором Харкова. 19 і початок 20 століття стали благодатними для розквіту Покровського собору. Тут постійно велися ремонтні роботи, після яких собор ставав все кращим та архітектурно довершеним. У 20-ті роки минулого століття собор було закрито, звичайно, що поступово він почав руйнуватися. І лише півстоліття тому Покровський собор почав діяти та був відремонтований. У 90-х храм разом із архітектурним комплексом Свято-Покровського монастиря повернули Українській православній церкві.

  Висота найвищої частини Покровського собору (центру храму), від землі до хреста становить 45 м. Монументальному вигляду Покровського храму відповідає й вишуканість та стрункість інтер'єру. Цей бароковий витвір тішить очі поціновувачів традиційної української архітектури.

  Приємно, що Покровський собор зберігся майже в своєму первозданному вигляді. Отож бо й нині ви можете побачити найстарішу будівлю стародавнього Харкова, яка вціліла та не була зруйнована. Завдяки праці багатьох людей Покровський собор має чудовий вигляд та приваблює туристів міста, а також вірян, які тамують тут духовну спрагу.


  Поради незнайомцю

  Працює Покровський собор (Українська православна церква Московського патріархату) із 8:00 до 18:00.

  Покровський собор у Харкові. Як добратися?

  Адреса Покровського собору – це вулиця Університетська, 8 – поруч із площею Конституції.

  Дістатися можна на метро – це станції «Радянська» - далі на маршрутному таксі, або станція «Історичний музей» (майже поруч із вулицею Університетською).


  Література

  1. http://sightseen.turistua.com/ru/card/1518/#details_tour

  Фото: http://www.vnk39.ru/news/detail.php?SECTION_ID=794&ELEMENT_ID=28605

  Теги:

  Свято-Покровський монастир у Харкові Покровська церква тридільний храм

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»