Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Терасний сквер – історичне ядро Харкова

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Терасний сквер у Харкові, що примикає до вулиці Університетської, - це чудове місце для відпочинку, ланчів з колегами та романтичних побачень. Адже тут є й затишні кав’ярні, де можна випити кави та поснідати, тут знаходиться й багато архітектурних перлин Харкова, що будуть цікаві мандрівникам. Окрасою ж Терасного скверу є шикарні фонтани!

  Фото. Терасний сквер – історичне ядро Харкова Фото. Терасний сквер – історичне ядро Харкова Фото. Терасний сквер – історичне ядро Харкова

  Особливості місця

  Розташований Терасний сквер на спуску Степана Халтуріна. У минулому - це Соборний узвіз. Саме більше, ніж півстоліття тому, на місці зруйнованих у війну будівель Старого пасажу, що належали купцю Пащенко-Тряпкину, було розбито Тесасний сквер, який вельми полюбився як харківчанам так і гостям міста! Архітекторами цієї перлини Харкова були Г. Вегман та І. Жилкін. Сьогодні це тихий і затишний куточок великого міста.

  Нині у Терасному сквері багато дерев та квітів, серед яких зигзагами розбиті алеї. Саме назва «Терасний» сквер буде зрозуміла відвідувачам із того, що площа ніби розбита на верхню і нижню площадки. З верхнього майданчику скверу ви можете помилуватися панорамою невеликої частини міста. Тут є й затишна кав’ярня, де можна випити кави, або помилуватися заходом сонця.

  На нижній терасі скверу встановлені архітектурні та культурні пам’ятки Харкова. Зокрема тут знаходиться пам’ятник і Григорію Сковороді – скульптор І. Кавалерідзе. Цікаво, що за декілька метрів від пам’ятника починається територія колишньої Харківської фортеці. Відомо, що на території нинішнього фонтану колись височіла Деркачівська вежа.

  Пройшовши трохи вниз від головного фонтану Терасного скверу – ми опиняємося як раз в центрі історичного Харкова. Саме тут на місці давньослов’янського городища була перша Харківська фортеця. З роками біля фортеці з’являлися нові забудови – так і розрослося велике місто Харків! Територія фортеці перетворилася на своєрідний оглядовий майданчик. От тільки за століття панорама міста постійно змінюється – стає все більшою та неосяжнішою! Місто розвивається, а харківчани й нині люблять спостерігати за його краєвидами з цієї місцевості. Звідси чудово видно Пролетарську площу та Благовіщенський собор.


  Поради незнайомцю

  Відпочити та підкріпитися можна в кафе, що знаходиться на верхній терасі Терасного скверу. Сам сквер є затишним місцем для відпочинку під час туристичної мандрівки.

  Зупинитися на нічліг можна в недорогих, але комфортних готелях, що знаходяться на Лопанському провулку. «Міні-готель» - адреса Лопанський провулок, 16. Ще готелі можна знайти на сайті: http://maps.yandex.ua/?text=готелі.


  Терасний сквер – історичне ядро Харкова. Як добратися?

  Адреса: м. Харків, вулиця Університетська, 10 – починається Терасний сквер.

  Дістатися сюди найкраще на метро – це станція «Радянська». Від станції метрополітену пройти приблизно 200 метрів до скверу.


  Література

  1. http://mapia.ua/ua/kharkiv/pamyatki/terasniy-skver--908446

  2. http://www.poiradar.com.ua/poi/13694

  Фото: http://iloveukraine.com.ua/p/ZtlD0t

  Теги:

  Харківська фортеця Благовіщенський собор Пролетарська площа

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»