Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Благовіщенський собор – один із найкрасивіших монументальних храмів у Харкові, що знаходиться на площі Карла Маркса. Він заворожує туристів своїм оригінальним зовнішнім виглядом – цікаве чергування червоного і білого кольорів робить його яскравим архітектурним елементом міста. З усієї України люди їдуть сюди, щоб побачити цю духовну православну святиню, яка вирізняється своїм пишнобарвним інтер’єром.

  Фото. Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Фото. Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Фото. Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Фото. Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Благовіщенський кафедральний собор виконаний у візантійському стилі та представляє собою великий п’ятиглавий храм. Центральний вхід до храму обрамлений розкішною масивною аркою, прикрашений декоративною ліпниною та має чотири колони.

  Зведено Благовіщенський собор у 1901 році. Розробкою плану займався російський архітектор Михайло Іванович Ловцов.

  Внутрішнє оздоблення собору є ще красивішим за його зовнішній вигляд. Окраса храму – це біломармуровий іконостас, який виконаний майстром Василем Орловим. Також до створення цього мистецького витвору доклали рук талановиті художники з Москви, Петербурга та Харкова. Це робота А. Данилевського, М. Михайлова та І. Святенко. Цікаво, що стиль оформлення стін було запозичено з Володимирського собору у Києві та Храму Спасителя у Москві.

  Благовіщенський собор за своїми розмірами є дійсно гігантським: довжина понад 70 метрів, висота – 60 метрів, а висота дзвіниці приблизно 80 метрів. На зведення такої споруди було витрачено майже 13 років.

  Цікаво, що на цьому ж місці, майже одночасно із заснуванням Харкова, була створена церква Благовіщеня Пресвятої Богородиці (приблизно 1655 рік). Церква була дерев’яна, а тому згоріла під час пожежі у 18 столітті. Згодом тут теж будувалися однойменні храми. За радянських часів були спроби закрити діючий собор, у приміщенні була конюшня та склад нафтопродуктів. Богослужіння відновлено у 1943 році.

  У 2009-му році, з нагоди ювілею Харкова, на площі Архітекторів було встановлено міні-копію храму – її вага 3 тони. Матеріалами, з яких відтворено міні-собор, - це білий мармур та бронза.

  Для вірян Благовіщенський собор сьогодні є особливим, адже тут знаходяться мощі святого Мелетія, святителя Афанасія Сидячого та священномученика Олександра. До них і поспішають паломники з усієї України. Для пересічного мандрівника – це місце цікаве своїм історичним та архітектурним значенням. Однозначно, що Благовіщенський собор – яскрава духовна перлина у намисті архітектури Харкова. Собор по праву є одним із семи чудес міста.


  Поради незнайомцю

  Телефон для довідок про богослужіння та екскурсії: (+38 057) 777-00-83, 712-47-37.

  Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова. Як добратися?

  Адреса Благовіщенського собору: м. Харків, площа Карла Маркса, 1.

  Добратися можна на метро – це станції «Радянська» або «Центральний ринок». Звідти пройти пішки, або на маршрутках, що йдуть у напрямку вулиці Карла Маркса.


  Література

  1. http://ua.dorogovkaz.com/stati_blagoveschenskij_sobor_v_kharkove.php

  Фото: http://iloveukraine.com.ua

  http://new.dozor.kharkov.ua

  http://davison.ru

  http://lifekharkov.com/kafedralnyj_blagoveshhenskij_sobor/

  Теги:

  святий Мелетій церква Благовіщеня Пресвятої Богородиці

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Харківська площа Свободи – найбільша в Україні Ботанічний сад ім. Каразіна Харківський зоопарк Лижний курорт «Альпійська долина» Аквапарк «Хвиля» Благовіщенський собор – одне з семи чудес Харкова Канатна дорога – найкращий атракціон Харкова Терасний сквер – історичне ядро Харкова Покровський собор у Харкові Аквапарк «Джунглі»