Чернігів славиться своїми стародавніми соборами та церквами. Зокрема такою відомою пам’яткою архітектури є Іллінська церква, що знаходиться біля славнозвісних Антонієвих печер. Сьогодні у приміщенні церкви відкрито тематичний музей, де відвідувачам пропонують поринути у світ стародавнього минулого Чернігова.
Початок роботи:
Іллінська церква, що знаходиться на південному схилі Болдиної гори Чернігова – оригінальна пам’ятка давньоруської архітектури Чернігова. Храм споруджено в 11 столітті як православну хрещальню. Особливо привертає увагу Іллінська церква тим, що є частиною комплексу Антонієвих печер. Також вагомо, що церква започаткувала розвиток Іллінського монастиря.
За час свого існування Іллінська церква зазнала як руйнувань, так, на щастя, наступали й відновлення, після яких церква розквітала новим життям. Сьогодні Іллінська церква – єдина уціліла споруда тридільного типу храмів часів Київської Русі.
Інтер’єр Іллінської церкви – явище, яке варте уваги. В храмі домінує принцип розкриття внутрішнього простору. Головна особливість інтер’єру – використання візантійського типу композиції.
Зберігся до наших днів з 1774 року унікальний іконостас у стилі рококо. Він є головною окрасою Іллінської церкви. Також своєрідним символом храму є ікона, яка збереглася аж із 1658 року – вона написана ченцем Григорієм Дубенським. Ця ікона відома багатьма дивами та зціленнями – вона залишається святинею Іллінського монастиря.
З 1967 року Іллінська церква є частиною чернігівського архітектурно-історичного заповідника і є його музеєм, адже храм є унікальною пам’яткою, яка збереглася до нині з часів Київської Русі, а тому потребує особливого догляду.
Музей-церква працює кожного дня з 7:00 до 19:00. Вхід вільний.
Готелі для нічлігу є в центрі міста – це приблизно 10-15 хвилин від печер. Ціна від 100 грн за номер.
Адреса: м. Чернігів, вул. Успенського, 33.
Доїхати від автовокзалу чи з/в можна на маршрутках чи тролейбусах, що йдуть у центр. Далі йти в район Болдиної гори та Валу.
До Чернігова йде маршрут: Львів-Чернігів. Потяг № 98, безпересадочний вагон.
Періодичність: цілий рік по понеділках, вівторках, четвергах, п’ятницях
Час відправлення: 19:35. Час прибуття: 12:06
1. http://risu.org.ua/ua/relig_tourism/krayeznavstvo_digest/30924/
2. http://www.stejka.com/ukr/4ernigovskaja/4ernigov/chapel/llnska_cerkva/
Фото: http://www.stejka.com/ukr/4ernigovskaja/4ernigov/chapel/llnska_cerkva/