Окрасою не лише всієї Чернігівщини, але й України є старовинний палац роду Галаганів – пам’ятка садово-паркового мистецтва 19 століття. Прекрасна садиба, яка збереглася в чудовому стані, а також англійський ландшафтний парк з озерами і скульптурами – ось, що вабить мандрівників з усієї України до селища Сокиринці, що на Чернігівщині.
Початок роботи:
Палац у Сокиринцях складається із трьох архітектурно довершених корпусів. Головний корпус прикрашено високим куполом та восьмиколонним портиком. У палаці 60 кімнат.
Цікаво, що палац Галаганів, часто називали «українським Парнасом», адже тут частими гостями були видатні діячі культури та мистецтва – Тарас Шевченко, Лев Жемчужников, Микола Лисенко, Остап Вересай та інші. При садибі діяв кріпацький хор та театр. Сьогодні ж палац Галаганів вабить мандрівників своєю неповторною архітектурою та ландшафтними витворами навколо себе. Природа у цім краї у різні пори року – особлива. Такої мальовничої картини різних пір року годі й шукати, щоб побачити!
Палацовий комплекс, який ми бачимо й сьогодні, було створено у 1830-х роках за наказом Павла Галагана, який отримав у цьому краї у володіння невеличку садибу. Розробкою архітектурного палацового комплексу займався Павло Дубровський. Варто віддати належне й відомому австрійському садівникові В. Бістерфельду. За час будівництва у Сокиринцях було створено справжній райський куточок – розкішний палац, а довкола розбито парк з ротондою, альтанкою, містком у стилі готики та оранжерею.
Звичайно, що за довгий час свого життя палац пережив різні часи, серед яких були й періоди занепаду, але за ними, на щастя, наступали й моменти відновлення. Цікаво, що не загинути, так би мовити, розкішному палацові у часи громадянської війни, допомогли місцеві селяни – вони в ті часи пильно доглядали будівлю. На жаль, за інших часів життя палацового комплексу, навколо нього було вирубано багато рідкісних дерев, парк зазнав значних змін. Було також знищено готичний місток та оранжереї.
Сьогодні ж перед мандрівниками постає чудовий мурований двоповерховий палац з великим куполом по центру. Палац Галаганів – це чудова архітектурна пам’ятка, яка залишилася нащадкам з минулого. Також біля палацу збереглися дві, встановлені у 19 столітті, мармурові скульптури античності та декоративні вази. Нині на території парку в Сокиринцях розташовано професійний аграрний ліцей.
Особливої уваги в Сокиринцях заслуговує парк довкола палацу - пам'ятка садово-паркового мистецтва державного значення. Нині до паркової рослинності входить понад 40 порід дерев. Родзинкою парку є Шевченківський явір - найстаріше дерево садового комплексу. Ландшафт Сокиринського парку доповнює збережена з минулого ротонда, колодязь, містки та інші різноманітні скульптури. Пейзажне полотно парку доповнює ставок, що знаходиться в течії річки Утки. Варто відзначити й мальовничість «Святої долини» - поляни з крутими схилами, які поросли деревами.
У палаці Галаганів варто відвідати й кімнату-музей О. Вересая, який створено з нагоди 150-річчя народження видатного українського кобзаря. Експозицію складають не лише матеріали про О. Вересая, але й атрибути народного життя краю. Зокрема ви можете побачити: знаряддя праці, зразки національного одягу, фрагмент інтер'єру української хати тощо.
Деталі про палац можна дізнатися на сайті: http://www.sokirinci.com.ua .
Телефон для довідок: (04639) 2-56-21, (093) 839-22-47.
Час для відвідування палацу Галаганів з 9:00-17:00. Найкраще їхати на вихідні, або за попередньою домовленістю!
На ночівлю можна стати табором у літню пору неподалік самого палацу Галаганів. Найближчий готель є в Качанівці та Тростянці, що недалеко від Сокиринців.
Адреса: с. Сокиринці Срібнянского р-ну Чернігівщина.
Найкраще добиратися до Сокиринців від Чернігова. Звідти постійно йдуть потяги та маршрутки.
Маршрутом Київ-Суми (шлях Н-07) також ви побачити вказівник на Сокиринці (указником є й пам’ятник О. Вересаю).
Якщо на власному авто добиратися, то від Києва їхати по трасі на Прилуки, саме місто об’їхати, через 20 км проїхавши с. Охіньки, звернути наліво.
З Чернігова до Сокиринців( через Качанівку) йдуть такі маршрутки:
1545 – Чернігів – Талалаївка до Парафіївки (5 км. до Качанівки) /щоденно/,
1620 – Чернігів – Сокиринці до Парафіївки (5 км. до Качанівки) /щоденно/,
1640 – Чернігів – Талалаївка до Парафіївки (5 км. до Качанівки) /щоденно/,
1725 – Чернігів – Талалаївка до Парафіївки (5 км. до Качанівки) /щоденно/.
1. http://thisisukraine.org/ru/what-to-see/palace/153.html
2. http://7chudes.in.ua/node/9721
Фото: http://www.stejka.com/ukr/4ernigovskaja/sokirincy/palace/dvorec_galaganov/
http://www.travelua.com.ua/chernigivshhina/sribnyanskij/sokirinci.html
http://www.fatlandia.com/pub/travel.php?id=111