Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Брама Заборовського у Києві

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 10.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Брама Заборовського – це красива архітектурна пам’ятка 18 століття, що й нині прикрашає в’їзд на подвір’я Софійського монастиря. Брама знаходиться на заході від Золотих воріт, які теж розташовані у цій частині столиці. Ця брама є історичним уявленням про стародавній Київ, адже в’їжджаючи в неї, перед гостями відкривався мальовничий вид святої Софії, будинку митрополита та й майже весь центр міста.

  Фото. Брама Заборовського у Києві Фото. Брама Заборовського у Києві

  Особливості місця

  Брама монастиря отримала свою назву від імені київського митрополита Рафаїла Заборовського – це відомий проповідник та духовний наставник православних часів Івана Мазепи. Цікаво, що сам Заборовський був небайдужим до архітектурної та будівельної справи – добре малював, креслив, самостійно складав проекти.

  Брама виконана у стилі пишного бароко. Велику роль у втіленні цього проекту відіграв І. Шедель – майстер з кам’яних та гіпсових робіт. Звичайно, що за роки свого життя брама Заборовського зазнавала багатьох пошкоджень, а тому у 1957 році, щоб точніше реконструювати цю розкішну пам’ятку, було проведено археологічні розкопки на цій території. Первісно стіни брами були виконані з цегли на вапняному розчині. Будову увінчував двосхилий дах, що замикався бароковим фронтоном, який відповідно прикрашений суцільним ліпним орнаментом. Варто додати, що центром орнаментальної прикраси є митрополитові митра під схрещеними вітами пальми – це символ духовної влади.

  Отже, сучасний вигляд брами Заборовського, завдяки праці істориків та археологів, такий самий як і два століття тому. А тому, дивлячись на це архітектурне творіння, ми повертаємося у ті далекі часи, коли й було створено браму Рафаїла Заборовського.

  Цікаво, що з розвитком та будівництвом Києва, брама Заборовського опинилася у тісному Георгіївському провулку, а тому було вирішено замість будинку митрополита розбити сад – тим самим візуально розширити територію. На сьогодні брама Заборовського є цінною архітектурною перлиною Києва, адже вона відображена у первісному вигляді, якому й була створена на початку свого життя.


  Поради незнайомцю

  Брама Р. Заборовського належить до комплексу Софійського музею, а тому детальну інформацію щодо екскурсій можна дізнатися за телефоном музею:

  (044) 278-62-62, 278-61-52.

  Софійський музей працює щодня, окрім четверга – з 10.00 до 18.00. Каса та вхід – до 17.30. У середу музей відкрито з 10.00 до 17.00, каса та вхід – до 16.30.


  Брама Заборовського у Києві. Як добратися?

  Адреса брами Р. Заборовського – це вул. Володимирська, 24.

  Щоб ознайомитися з брамою Заборовського, треба вийти під південною в'їзною баштою на Володимирську вулицю і, повернувши праворуч, обігнути наріжний житловий будинок, пройти по Стрілецькому провулку вздовж західної межі заповідника.

  Дістатися можна на метро – це станція «Золоті ворота».


  Література

  1. http://sofiyskiy-sobor.polnaya.info/ua/brama_zaborovskogo_sofiya_kyivska.shtml

  2. http://sophia.sophiakievska.org/uk/node/8

  3. http://interesniy-kiev.livejournal.com/678453.html

  Фото: http://interesniy-kiev.livejournal.com/678453.html

  Теги:

  Рафаїл Заборовський


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві