Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 10.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Пам’яткою часів Київської Русі Чернігова є Борисоглібський собор – окраса древнього міста та території Дитинця. До нашого часу вціліла ця старовинна будівля, що пережила велику історію руйнувань і відновлень та зберігає пам'ять князівського життя, легенди часів монголо-татар та польської шляхти.

  Фото. Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі Фото. Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі Фото. Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі Фото. Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Борисоглібський собор має стильові риси давньоруської архітектури. Збудований Борисоглібський собор у середині XII століття на території Дитинця між Валом і Спаським собором на залишках фундаменту кам'яної споруди XI століття. Тип собору – це одноверхий, хрестово-купольний, шестистовпний, триапсидний храм. Фасади Борисоглібського собору прикрашено півколонами.

  Цікавим є й те, що у північних та південних стінах храму є ніші князівських поховань. Особливою відзнакою інтер’єру є фресковий розпис, підлога ж храму інкрустована спеціальною стильовою мозаїкою.

  Також цікавими відзнаками Борисоглібського собору є приналежність відомих людей до нього. Зокрема тут поховано відомого церковного та культурного діяча 17 століття Лазаря Барановича.

  Біля Борисоглібського собору розташована соборна площа. Ще у 19 столітті тут було проведено археологічні розкопки та знайдено старовинну підземну споруду, яка виявилася круглим цегляними приміщенням з чотирма укріпленими галереями. На підлозі приміщення було знайдено старовинні монети часів Петра Першого. Отже, за словами археологів, цю загадкову споруду біля Борисоглібського собору було зведено у 17-18 столітті. Зазначимо, що одна з галерей йшла у напрямку до Спаського собору – у бік схилів пагорба.

  Також з Борисоглібським собором пов’язані такі відомі пам’ятки українського мистецтва як, так звані, капітелі та наріжні камені. Ці кам’яні елементи різьбленого декору мають рослинний орнамент та зображення фантастичних істот – птиці Сіріна, пса Сімарґла, левів тощо.

  Ось такі вони загадкові та красиві храми Чернігова, як треба відвідати кожному українцеві, адже ці дива на нашій землі просто гріх не побачити!


  Поради незнайомцю

  Зупинитися на нічліг можна у готелях Чернігова. Ціна в середньому від 100 грн./ добу.

  Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі. Як добратися?

  м. Чернігів, вул. Преображенська, 1.

  Дістатися найкраще на маршрутках, що ідуть до центру – Вал, історична частина міста.


  Література

  1. http://donklass.com/arhiv/histdisk/heritage/heritage/kraeznavstvo/regioni/MonChern/2Borys.htm

  2. http://podorozg.ostriv.in.ua/publication/code-43208D4138167/list-1938C19FB27

  Фото: http://podorozg.ostriv.in.ua/publication/code-43208D4138167/list-1938C19FB27 ; http://forum.our.cn.ua/index.php?topic=779.0

  Фото: Олексій Пісьменний та Воробей Валентин

  Теги:

  Спаський собор Лазар Баранович

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі Дитинець Троїцько-Ільїнський монастир – перлина Чернігова Антонієві печери в Чернігові Іллінська церква – унікальна пам’ятка Київської Русі