Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Антонієві печери в Чернігові

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 10.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Видатною духовною та історичною пам’яткою Чернігова є Антонієві печери, засновані у 1069 році князем Святославом як печерський монастир. Минуло майже десять століть, а цікавість мандрівників до Антонієвих печер не вгасає. Побачити цю підземну пам’ятку архітектури можна й сьогодні, яка має цікаву будову, історію, перекази.

  Фото. Антонієві печери в Чернігові Фото. Антонієві печери в Чернігові Фото. Антонієві печери в Чернігові Фото. Антонієві печери в Чернігові

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Антонієві печери з минулого століття було включено до складу Чернігівського архітектурно-історичного заповідника. Печери у Чернігові – це комплекс підземних приміщень з цікавою архітектурою, загадковими переходами, довжина яких складає понад 350 метрів. Антонієві печери знаходяться у глибині Болдиних гір сучасного Чернігова. Цікаво, що глибина печер приблизно коливається від 2 до 12 метрів відносно гірської поверхні.

  Відомо, що печери було засновано Антонієм Печерським, який був родом із містечка Любечі, що на Чернігівщині. Це був печерний християнський монастир. Чернігівські Болдині гори так полюбилися Антонієві, що він вирішив викопати у них печеру та й оселитися для проживання й молитви. Це й було першим щаблем у розвитку печерного монастиря. Також вельми цікаво, що утворення монастиря було пов’язане й з конкуренцією між двома великими містами Києвом та Черніговом. Звичайно, що Антонієві печери – це знаменне місце стародавнього Чернігова, одна з його головних духовних і культурних візитівок.

  Чернецьким осередком монастир став за сприяння князя Святослава – так він показував першість Чернігова перед Києвом. Святиня носила імення Болдиногорського Богородичного монастиря. Як і саме місто Чернігів, так і монастир пережив величезну історію, а тому були й часи занепаду, руйнування, а також і розквіту.

  Сьогодні підземні споруди Антонієвих печер знаходяться на двох основних рівнях. Особливо цікавим вважається їх нижній ярус, який простягається на 100 метрів: тягнеться від церкви Феодосія Тотемського. Ці печери збережено у первісному ґрунтовому варіанті. У різний час ці печери використовували як житловий район або ж ще і як підземний некрополь.

  Цікавим нині є і другий ярус Антонієвих печер, який розміщується між церквами Феодосія Тотемського і Миколи Святоші. Цікаво, що у процесі досліджень цього району було знайдено давньоруську підземну церкву, яку було покинуто та не відновлено.

  Антонієві печери – цікаве місце, хто не боїться поблукати справжнім старовинним підземеллям з багатою історією, що зібралася тут не за одне століття.


  Поради незнайомцю

  У верхньому ярусі печер варто звернути увагу на середньовічні написи-графіті, що збереглися на деяких стінах.

  Працює заповідний комплекс з 9:00-16:00.

  Ціна вхідного квитка : дорослі – 4 грн, діти – 2 грн.

  Можна замовити екскурсію. Для групи коштує екскурсі від 10 грн.

  Зйомка фотоапаратом – 10 грн, камерою – 50 грн.

  Готелі для нічлігу є в центрі міста – це приблизно 10-15 хвилин від печер. Ціна від 100 грн за номер.


  Антонієві печери в Чернігові. Як добратися?

  Адреса: м. Чернігів, вул. Успенського, 33.

  Доїхати від автовокзалу чи з/в можна на маршрутках чи тролейбусах, що йдуть у центр. Далі йти в район Болдиної гори та Валу.


  Література

  Література:

  1. http://www.stejka.com/ukr/4ernigovskaja/4ernigov/monastery/ilinskiy_monastyr_antonievy_pewery/

  2. http://www.cult.gov.ua/blog/2008-01-09-97

  Фото: 1. http://firtka.if.ua/?action=show&id=19611

  2. http://lifeglobe.net/blogs/details?id=149

  Теги:

  Антоній Печерський

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі Дитинець Троїцько-Ільїнський монастир – перлина Чернігова Антонієві печери в Чернігові Іллінська церква – унікальна пам’ятка Київської Русі