Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Палац княгині Гагаріної

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 07.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Палац початку ХХ століття, який належав княгині Гагаріній розташований у Криму на березі Чорного моря в селищі Утьос. Збудований у романському та модерному стилі з елементами німецької готики. Палац увінчує собою мудрість та силу. Зараз це чудовий санаторій «Утьос».

  Фото. Палац княгині Гагаріної Фото. Палац княгині Гагаріної Фото. Палац княгині Гагаріної Фото. Палац княгині Гагаріної

  Особливості місця

  У 1902 році поблизу мису Плака, що в Криму, княгиня Анастасія Гагаріна в пам’ять завчасно загиблого чоловіка Олександра Івановича Гагаріна вирішила побудувати палац. Не надто пафосний, але зі смаком, сама ж княгиня була з грузинського князівського роду Орбеліані, тож любила витончені речі. Архітектором маєтку став знаменитий на той час Микола Краснов. Тривало будівництво до 1907 року. До того маєток іменувався Кучук-Ламбат. У рік завершення будівництва померла і сама Гагаріна.

  Її спадок успадкувала племінниця, яка коштами багато допомагала у будівництві, Олена Тархан-Моураві. Проживала вона в ньому до смерті у 1922 році. Згодом палац, як і більшість тоді, націоналізували і відкрили дім відпочинку. Палац зазнав значних пошкоджень під час Ялтинського землетрусу 1927 року, маєток тоді був зруйнованим більш, ніж наполовину, але вже через рік його відбудували.

  Будівництво палацу велося дуже ретельно, матеріали закуплялися з різних країн, зокрема: черепиця – з Німеччини, мармур і плитка для сходів – з Італії, скло – з Франції. Працівників на будівництво привезли зі всієї Російської імперії.

  Палац дещо нагадує середньовічний замок завдяки вузьким вікнам-бійницям та башточок із зубцями. Над головним входом прикріплений родовий герб із написом: «В давнині - сила». Дуже цікавим є східний фасад, який красиво обвитий виноградом.

  Від колишнього Кучук-Ламбатського маєтку зберігся чудесний парк, який був закладений ще у 1813 році. Тут ростуть більше 200 видів рослин з Південної та Північної Америки, Середземномор’я та країн Азії. Крім того штучний парк поєднаний із старим природнім кримськотатарським лісом. Тут є гарні алеї та фонтани ще ХІХ століття, зокрема «античний», «вірменський» та інші.

  Сьогодні це чудовий санаторій «Утьос», в якому може відпочити кожен.


  Поради незнайомцю

  Тут чудовий відпочинок це одна із найбільших оздоровниць Алушти, ознайомитись із санаторієм можна тут: http://www.sankurort.ua/uk/sanatorium/110/ або тут: http://www.tour-ethno.com/sanatoriy/utes.html .

  Палац княгині Гагаріної. Як добратися?

  Санаторій знаходиться в смт. Утьос, що недалеко від Алушти – 14 км, звідки найпростіше дістатись пункту призначення. Залізнична станція знаходиться за 70 км у місті Сімферополь.

  Контакти

  вул. Гагаріної, , смт. Утьос, м. Алушта, АР Крим, 98541

  Телефон: +38 (06560) 6 42 17, 5 78 78

  Факс: +38 (06560) 2 19 06, 6 42 17

  Е-mail: utios@ukrzdrav.info

  Веб-сторінка: http://www.Utes-crimea.com


  Література

  http://www.sankurort.ua/uk/sanatorium/110/

  http://wikimapia.org/16188622/uk/%D0%9C%D0%B0%D1%94%D1%82%D0%BE%D0%BA-%D0%BA%D0%BD%D1%8F%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D1%96-%D0%93%D0%B0%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%96%D0%BD%D0%BE%D1%97

  Теги:

  Утьос Алушта Гагаріна плац княгині Гагаріної санаторій «Утьос» мис Плака Гагарін Орбеліані Микола Краснов Кучук-Ламбат Тархан-Моураві

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Мармурова печера – скарб Криму Ялта – «столиця» південного Криму Масандрівський палац-музей Палац княгині Гагаріної Печера Еміне-Баїр-Хосар Долина привидів Алушта Фуна – фортеця туманів Нікітський ботанічний сад