Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Коктебель – колиска вин у моря

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 03.07.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  На південно-східному узбережжі Чорного моря в АР Крим є невелике селище міського типу Коктебель, яке справедливо називають колискою вин у моря. Поселення зовсім невеличке, та принадне. Воно знаходиться поблизу підніжжя гірського масиву Кара-Даг, тому місцями все ж таки трішки сховане від спеки.

  пляж Фото. Коктебель – колиска вин у моря Пам'ятник невідомому морякові Пам'ятник Максиміліану Волошину

  Дата заснування: VІІІ століття

  Населення: 2844 осіб (01.01.2011)

  Загальна площа: 0,8169 км?

  Особливості місця

  На території сучасного селища люди жили ще здавна, свідчення тому були знайдені знахідки у схилі Святої гори. У VІІІ столітті тут був значний морський порт. Проте вже через два сторіччя поселення зруйнували печеніги і близько трьохсот років тут ніхто не проживав.

  Та вже опісля тут утворилося селище Коктебель. Щодо перекладу з кримськотатарської мови самої назви містечка є два варіанти: перший – «країна блакитних скель», другий – «кінь із цяткою на лобі». Яка ж версія є правильною можемо лише здогадуватися.

  У 1945 році селище перейменували у Пленарське, та не на довго.

  Із 1970 року тут створена енотека Коктебеля. У 2006 році її визнано національним надбанням України. Площі енотеки дозволяють розмістити 600 тисяч пляшок. Коктебель – це не лише вина, а ще й коньяки.

  Одна із найвідоміших подій пов’язана із Коктебелем є щорічний міжнародний фестиваль «Джаз Коктебель», який проходить із 2003 року. Він проходить просто неба, і тут лунає джазова музика.

  Поблизу Коктебеля розташований Карадазький природний заповідник, дуже гарний. Також у південній частині Коктебельської долини розташовано плато Тепсень, а це цікаве та гарне середньовічне городище, справжня архітектурно-археологічна пам'ятка.

  Селище пов’язане із життям поета і художника Максиміліана Волошина, у пам’яті якого з 1984 року тут діє будинок-музей. У його маєтку свого часу відпочивали великі Михайло Булгаков, Олександр Грін, Максим Горький, Марина Цвєтаєва та інші.

  Приїжджайте і ви сюди, у Коктебель у моря, та відпочиньте із насолодою.


  Поради незнайомцю

  Будучи тут обов’язково покуштуйте місцеве вино чи коньяк, відвідайте будинок-музей, а найкращий час для відпочинку тут – це час проведення фестивалю «Джаз Коктебель», у вересні. Програма фестивалю: http://www.koktebel.info/ru/ .

  Тут є де зупинитися відпочити: готелі, гостьові доми, відпочинкові комплекси. Деякі з них можна знайти тут: http://koktebel.net/


  Коктебель – колиска вин у моря. Як добратися?

  Коктебель розташований за 117 кілометрів від Сімферополя, столиці Криму і за 20 кілометрів від Феодосії, де є найближча залізнична станція (автошлях Р29). Селище має автобусний зв’язок із Судаком, Керчем, Сімферополем.


  Контакти

  Селищна влада

  Адреса: АР Крим, Феодосійська міськрада, смт. Коктебель, пров. Висотний, 1, телефон: +380 6562 24-310.


  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%95%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D0%BA%D1%82%D0%B5%D0%B1%D0%B5%D0%BB%D1%8F

  http://koktebel.net/

  Теги:

  Чорне море Крим Коктебель Кара-Даг «Джаз Коктебель» Свята гора Пленарське енотека Коктебеля Коктебельська долина плато Тепсень будинок-музей Максиміліана Волошина Михайло Булгаков Олександр Грін Максим Горький Марина Цвєтаєва Максиміліан Волошин

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Коктебель – колиска вин у моря Лисяча бухта Феодосія