Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Луцьк – «Рим Волині»

    vote data
    Автор: Христина Процик Дата публікації: 28.06.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Луцьк – то серце Волині, її краса, її гордість та історія. Місто тепла та приємностей, привітних людей і не відлякуючих цін. У ньому зовсім не пафосно та дуже гармонійно. Це обласний центр Волинської області, який вирізняється чудовим поєднанням у собі старого та наднового. Кажуть, що волиняни дуже відкриті люди до інших, переконайтесь у цьому, завітавши до Луцька.

    Фото. Луцьк – «Рим Волині» Фото. Луцьк – «Рим Волині» Фото. Луцьк – «Рим Волині» Фото. Луцьк – «Рим Волині»

    Дата заснування: близько 1000 року

    День міста: 3-тя неділя серпня

    Населення: 214 813 осіб (1 лютого 2013)

    Загальна площа: 41.6 км?

    Особливості місця

    Стара назва Луцька була Лучеськ, а походила вона, кажуть, від місця розташування, адже місто було огорнуто вигином ріки, яку ще називають «лук». За іншою версією від імені вождя дулібів, які проживали тут, - Луки, який, за легендами, і започаткував славне місто.

    Засноване місто близько 1000 року, коли Володимир Великий приєднав Волинь до Київської Русі. У 1340 році Луцьк стає столицею тодішнього славного чималого Галицько-Волинського князівства.

    Тоді і був зведена найвеличніша пам’ятка сучасного Луцька, яку відвідував чи не кожен - Замок Любарта (Верхній замок або ж просто Луцький замок). Це споруда готичного стилю, таких в Україні небагато. Замок дуже славний та гарний, про нього знають і поза межами України. Споруда будувалась дуже довго, будівництво було завершено аж у 1542 році, а розпочато ще у 1340-му. Саме тому, окрім готики, тут ще й відчутна епоха Ренесансу. Замковий комплекс складається із трьох веж, оборонних стін, кафедральний собор Івана Богослова. Це справді величне місце, гуляючи територією замку тут оживають литовські князі Любарт, Вітовт, Ягайло, Свидригайло та римський імператор Сигізмунд.

    Із кінця ХVІ сторіччя місто із оборонного переростає у світське та духовне. У місті вже тоді з’явилося дуже багато сакральних споруд, які залишились і до сьогодні. Тут знайдуть для себе втіху люди майже будь-якої віри, адже тут є величний кафедральний собор Св. Апостолів Петра і Павла з монастирем єзуїтів та підземеллями, (римо-католицька церква), комплекс монастиря та костелу Св. Хреста бернардинів (Свято-Троїцький кафедральний собор) – УПЦ Київського Патріархату. Крім того, у місті синагога, лютеранська кірха, вірменська церква, Покровська церква, Архітектурний комплекс Луцького братства, а ще монастирі тринаріїв, шариток, бригідок. Саме через це місто величають «Римом Волині».

    А ще у місті є дуже гарний будинок скульптора Миколи Голованя. Наче звичайний житловий дім, а такий вже розкішний, що годі. Для відвідувачів міста це невід’ємна пам’ятка екскурсії чи прогулянки. Тут біля дому розкинувся кам’яний сад, у якому чого тільки немає: середньовічні горгули, бігуни-олімпійці, святі, звабливі спокусниці. Тут змішані усі художні напрями та стилі, тут кожен щось та знайде собі до смаку. Бувалі тут кажуть, що це справжній скульптурний рай.

    Луцьк багатий на музеї: краєзнавчі, українського війська та військової техніки, Волинської ікони, дзвонів у замку, історії кінематографії та фотомистецтва Волині та інші. Лучеськ пов’язаний із багатьма колись і тепер відомими людьми: Лесею Українкою, Оксаною Забужко, Володимиром Лисом, Оленою Пчілкою та багатьма іншими. У місті є чудовий парк, розважальні місця, заклади відпочинку. Місто приємне та гарне, місто привітне та гармонійне.


    Поради незнайомцю

    Завітавши до Луцька, спершу, безперечно, завітайте до замку, будинку скульптора, а тоді уже самі на власний розсуд обирайте чи прогулюватися центральними вулицями, чи відвідувати місцеві музеї.

    Луцьк – «Рим Волині». Як добратися?

    Дістатися до Луцька зовсім не тяжко, адже місто – обласний центр, тож має сполучення з багатьма іншими обласними центрами. Тут є власна залізниця, та дві автостанції.

    Контакти

    Міська влада

    Адреса: вул. Б. Хмельницького, 19, Луцьк, 43025 , телефон: (332) 77-79-01


    Література

    http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D1%83%D1%86%D1%8C%D0%BA

    http://www.lutsk.ua/

    Теги:

    Луцький замок верхній замок Замок Любарта Луцьк Лучеськ Вітовт Рим Волині Волинь Володимир Великий Київська Русь Галицько-Волинське князівство Ренесанс кафедральний собор Івана Богослова Любарт Ягайло Свидригайло Сигізмунд кафедральний собор Св. Апостолів Петра і Павла монастир єзуїтів комплекс монастиря та костелу Св. Хреста бернардинів Свято-Троїцький кафедральний собор синагога лютеранська кірха вірменська церква Покровська церква Архітектурний комплекс Луцького братства монастир тринаріїв монастир шариток монастир бригідок будинок скульптора Микола Головань краєзнавчий музей музей українського війська та військової техніки музей Волинської ікони музей дзвонів музей історії кінематографії та фотомистецтва Волині Леся Українка Оксана Забужко Володимир Лис Олена Пчілка парк імені Лесі Українки.

    Радимо відвідати

    Мандрівки Волинню
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 2
    Маршрут екскурсії
    Львів, Верхній замок Луцьк, Лу..
    Ціна, грн 320

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Луцьк – «Рим Волині» Верхній замок Луцьк