Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Караїмська кенаса у Києві

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 26.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Ще одним прикладом таланту відомого архітектора В. Городецького є Караїмська кенаса, що знаходиться на вулиці Ярославів Вал у Києві. Ця дивовижна будівля у формі квадрата з пишним декором та скульптурою постійно привертає увагу не лише мандрівників, але й киян, адже цей дім, окрім зовнішньої окраси, має велику й загадкову історію.

  Фото. Караїмська кенаса у Києві Фото. Караїмська кенаса у Києві Фото. Караїмська кенаса у Києві Фото. Караїмська кенаса у Києві

  Особливості місця

  За свідченнями істориків у 19 столітті у Києві проживав малочисельний народ караїмів. За релігійними особливостями караїми належали до іудаїзму, але визнавали лише Старий завіт. У цього народу не було своєї будівлі у Києві, де б вони могли збиратися для молитви, а тому общині караїмів було виділено кошти тютюновим підприємцем Соломоном Когеном. Так, за ці щедрі кошти караїми й змогли купити шмат землі на вулиці Ярославів Вал.

  Караїмська кенаса розпочала своє будівництво у 1898 році. Керував проектом відомий у Києві та за його межами архітектор Владислав Городецький. Декоративними справами та інтер’єром займався італійський скульптор Еліо Саля. Кенаса виконана у мавританському стилі. Стіни будівлі облицьовані штучним каменем із цементу. Також окрасою караїмської кенаси являється різьба, ліпнина у вигляді орнаментів, що надає будівлі особливої пишності. Кенаса – будівля помітна на вулиці Ярославового Валу. Незвичним у кенасі є не лише зовнішній вигляд, але й внутрішнє оздоблення – інтер’єр вражає своєю витонченістю. Особливо красивим є молитовний зал, виконаний у мавританському стилі: розділений аркою, а на стінах – витончена ліпнина у вигляді арабесок. На вікнах встановлені кольорові вітражі.

  У 20-х роках у кенасі знаходилася установа політпросвіти, пізніше – Дім народів Сходу, а потім і Ляльковий театр, кінотеатр «Зоря», Будинок актора. До речі, Будинок актора з 1980-х років займає приміщення кенаси й до сьогодні. Отож, колись із легкої руки Київ отрив Кераїмську кенасу як ще одне архітектурне диво від талановитого Владислава Городецького.


  Поради незнайомцю

  На вулиці Ярославів Вал є готель «Реддісон» - це будинок № 22, де можна зупинитися на нічліг.

  До речі, якщо ви вже забрели на вулицю Ярославів Вал, то варто відвідати й інші цікаві споруди – їх тут ціле гроно. Вулиця Ярославів Вал – це дійсно цікава вуличка Києва, яка має велике історичне значення та багато архітектурних пам’яток, які варто побачити на власні очі.

  Караїмська кенаса у Києві. Як добратися?

  Адреса Кераїмської кенаси – це вулиця Ярославів Вал, 7.

  Найкраще дістатися на метро. Виходимо на станції метрополітену «Золоті ворота», а потім проходимо вверх по вулиці Ярославів Вал.


  Література

  1. http://www.oldkyiv.org.ua/data/kenasa.php?lang=ru

  2. http://www.kievtown.net/rus/sights/kenasa.htm

  Фото: http://www.ukrcenter.com

  Теги:

  Владислав Городецький

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві