Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Караїмська кенаса у Києві

    vote data
    Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 26.06.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Ще одним прикладом таланту відомого архітектора В. Городецького є Караїмська кенаса, що знаходиться на вулиці Ярославів Вал у Києві. Ця дивовижна будівля у формі квадрата з пишним декором та скульптурою постійно привертає увагу не лише мандрівників, але й киян, адже цей дім, окрім зовнішньої окраси, має велику й загадкову історію.

    Фото. Караїмська кенаса у Києві Фото. Караїмська кенаса у Києві Фото. Караїмська кенаса у Києві Фото. Караїмська кенаса у Києві

    Особливості місця

    За свідченнями істориків у 19 столітті у Києві проживав малочисельний народ караїмів. За релігійними особливостями караїми належали до іудаїзму, але визнавали лише Старий завіт. У цього народу не було своєї будівлі у Києві, де б вони могли збиратися для молитви, а тому общині караїмів було виділено кошти тютюновим підприємцем Соломоном Когеном. Так, за ці щедрі кошти караїми й змогли купити шмат землі на вулиці Ярославів Вал.

    Караїмська кенаса розпочала своє будівництво у 1898 році. Керував проектом відомий у Києві та за його межами архітектор Владислав Городецький. Декоративними справами та інтер’єром займався італійський скульптор Еліо Саля. Кенаса виконана у мавританському стилі. Стіни будівлі облицьовані штучним каменем із цементу. Також окрасою караїмської кенаси являється різьба, ліпнина у вигляді орнаментів, що надає будівлі особливої пишності. Кенаса – будівля помітна на вулиці Ярославового Валу. Незвичним у кенасі є не лише зовнішній вигляд, але й внутрішнє оздоблення – інтер’єр вражає своєю витонченістю. Особливо красивим є молитовний зал, виконаний у мавританському стилі: розділений аркою, а на стінах – витончена ліпнина у вигляді арабесок. На вікнах встановлені кольорові вітражі.

    У 20-х роках у кенасі знаходилася установа політпросвіти, пізніше – Дім народів Сходу, а потім і Ляльковий театр, кінотеатр «Зоря», Будинок актора. До речі, Будинок актора з 1980-х років займає приміщення кенаси й до сьогодні. Отож, колись із легкої руки Київ отрив Кераїмську кенасу як ще одне архітектурне диво від талановитого Владислава Городецького.


    Поради незнайомцю

    На вулиці Ярославів Вал є готель «Реддісон» - це будинок № 22, де можна зупинитися на нічліг.

    До речі, якщо ви вже забрели на вулицю Ярославів Вал, то варто відвідати й інші цікаві споруди – їх тут ціле гроно. Вулиця Ярославів Вал – це дійсно цікава вуличка Києва, яка має велике історичне значення та багато архітектурних пам’яток, які варто побачити на власні очі.

    Караїмська кенаса у Києві. Як добратися?

    Адреса Кераїмської кенаси – це вулиця Ярославів Вал, 7.

    Найкраще дістатися на метро. Виходимо на станції метрополітену «Золоті ворота», а потім проходимо вверх по вулиці Ярославів Вал.


    Література

    1. http://www.oldkyiv.org.ua/data/kenasa.php?lang=ru

    2. http://www.kievtown.net/rus/sights/kenasa.htm

    Фото: http://www.ukrcenter.com

    Теги:

    Владислав Городецький

    Радимо відвідати

    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві