Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Дитинець

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 26.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Мандрівка Черніговом починається з Дитинця (Валу), який відкриває перед туристами усю красу древнього міста з його зеленими пагорбами та куполами храмів, що виблискують на сонці. Дитинець – це залишки минулого укріплення, яке споруджували за часів Київської Русі, а тому він – не лише гарний майданчик для відпочинку сьогодні, але й величне минуле давнього міста над Десною.

  Фото. Дитинець Фото. Дитинець Фото. Дитинець

  Особливості місця

  Дитинець являє собою пагорб на високому березі Десни, де раніше знаходився цілий комплекс оборонних споруд міста. Тут було знайдено залишки князівських та боярських помешкань. У минулому це був політико-адміністративний центр Чернігова . Тут мешкала вся знать міста, знаходився князівський двір та будинки церковної влади.

  Сьогодні Дитинець – це паркова зона для відпочинку мешканців Чернігова та візитна карта міста для гостей. На валу розміщені 12 відомих чавунних бастіонних гармат 17 століття. Також у парковій зоні Дитинця встановлені пам’ятники Т. Шевченку та О. Пушкіну.

  Це місце – цікава історична пам’ятка про минуле, яким воно було за часів Київської Русі, як тоді жили й відвойовували свої землі. Історія розповідає, що Дитинець був укріплений глибоким ровом та валом із дерев’яною стіною. Також цікаво, що сьогоднішні кам’яні залишки на цій території свідчать про те, що Дитинець, в значній мірі, був забудований кам’яними спорудами. Тут була й модна на той час архітектура надбрамної церкви. До центральної частини міста було зроблено три в’їзди – Київські, Водні та Погорілі ворота.

  З відсутністю необхідності утримувати фортецю – на щастя, війни ставали все рідшими – її було розформовано у 1799 році. Укріплення також було знесено. Однак пам’яткою про славне войовниче минуле цих земель та народу є реліквія – 12 гармат, що прикрашають невеликий майданчик Валу. У 19 столітті цю територію почали перетворювати у паркову зону.

  Сьогодні Дитинець – обов’язкове місце на карті мандрівника не лише Чернігова, але й України, адже тут зберігається пам'ять Київської Русі.


  Поради незнайомцю

  Неподалік, на вулиці Преображенській, знаходиться ресторан «Абажур». Переночувати можна у готелях міста.Готель “Україна” (проспект Миру, 33; тел. (0462) 698-344) пропонує одномісний номер за 295—310 гривень. За два кілометри від центру розташований комплекс “Градецький” (проспект Миру, 68; тел: (04622) 45-025, 44-526). Якщо взяти номер на одному з вищих поверхів, то чудовий краєвид гарантовано. Одномісний номер тут коштує від 120 гривень. Двомісний — 220.

  Дитинець. Як добратися?

  Адреса: м. Чернігів, вул. Преображенська. Від Києва до Чернігова - траса E-95.

  До Дитинця можна дістатися на міських маршрутних таксі, що йдуть у цьому напрямку.

  Література

  1. http://www.stejka.com/ukr/4ernigovskaja/4ernigov/interes/detinec_val/

  2. http://www.doroga.ua/poi/Chernigovskaya/Chernigov/Detinec_Val/415

  Фото: http://www.photosight.ru/photos/1633459/

  http://fotki.yandex.ru/users/lena-borsuk/view/318323/?page=2

  Теги:

  Десна Київські ворота

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Борисоглібський собор – перлина часів Київської Русі Дитинець Троїцько-Ільїнський монастир – перлина Чернігова Антонієві печери в Чернігові Іллінська церква – унікальна пам’ятка Київської Русі