Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Ганнина Пустинь

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 26.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Важливою історичною пам’яткою Чернігівщини є музей-заповідник «Ганнина Пустинь», який знаходиться в мальовничих краях хутора Мотронівка, що неподалік села Оленівка. Саме тут знаходиться маєток Білозерських-Кулішів. Ганнина Пустинь носить ймення на честь дружини відомого письменника та поета Пантелеймона Куліша. Альтанка Шевченка та Алея кохання – далеко не всі визначні місця цього краю.

  Фото. Ганнина Пустинь Фото. Ганнина Пустинь Фото. Ганнина Пустинь Фото. Ганнина Пустинь

  Особливості місця

  Хутір носив три назви – Мотронівка, Ганнина пустинь та Кулішівка, які й досі залишилися взаємопов’язаними та взаємозамінними. Тут мешкало подружжя Кулішів, а точніше Пантелеймон Куліш та Олександра Білозерська, яка відома під псевдонімом Ганни Барвінок. Її оповідання й досі залишилися вагомими в українській літературі, а твори П. Куліша – це невмируща класика художньої літератури. Ганниною пустиню хутір називав сам П. Куліш, а його дружина Олександра по смерті чоловіка називала хутір Кулішівкою.

  Відомо, що П. Куліш жив у цих краях через 30 років з часу весілля. Тут він написав багато творів, на які його надихала мальовнича природа цих країв. І, справді, якщо ви хочете відпочити, то тоді вам сюди – тиша і спокій цього місця просто-таки надають живильних сил організму.

  Будинок Білозерських, де жили батьки Олександри, нині реконструйовано під музей, який і носить ім’я «Ганнина пустинь». Тут, за документальними свідченнями, фото, малюнками та щоденниками, відтворено інтер’єр, який був і за Білозерських. Найголовнішою у будинку є вітальня, де родина приймала та частувала гостей. Стіл у цій кімнаті називають «Шевченківським», адже тут часто любив посидіти сам великий Кобзар.

  Також у музеї представлена велика колекція рушників «Рушник, що вміє розмовляти» – пам’ять про те, що сестри Білозерські любили справу вишивання.

  Від будинку Білозерських веде стежка до копанки Куліша, там на березі стоїть альтанка, неподалік бронзова пам’ятка подружжю Кулішів – стоїть Олександра Білозерська, а поруч сидить Пантелеймон Куліш.

  Територія цього культурно-мистецького заповідника складає майже 10 гектарів. На території, розбитій доріжками, знаходиться багато квітників та пам’яток. Зокрема, й поховання подружжя та капличка святого Пантелеймона (її збудовано у 2001 році). Місцевість в хуторі Мотронівка – це чудове місце побачити історико-мистецькі пам’ятки та відпочити на лоні природи.


  Поради незнайомцю

  Рекомендуємо у музеї-заповіднику відвідати Алею кохання, альтанку Т. Шевченка, Кулішів клен (майже 140 років), а також побачити розкішний кролевецький рушник у музеї.

  Адреса:

  16441, с.Оленівка Борзнянський р-н

  Чернігівська обл.

  Телефон для довідок: 380(4653) 2-66-46

  Час роботи музею-заповідника «Ганнина пустинь» з 8.00 до 17.00 (літній час), з 9.00 до 18.00 (зимовий час). Вихідні у музеї – неділя та понеділок.4

  Переночувати можна у готелі м. Борзна – районний центр.


  Ганнина Пустинь. Як добратися?

  Відстань від Батурина – 45 км. Розташований музей заповідник на 81 км шляху Кіпті-Глухів-Бачівськ.

  Від Борзни доїхати на рейсовому автобусі до с. Оленівка. До самого заповідника вас відвезе будь-яке маршрутне таксі.


  Література

  http://museum.cult.gov.ua/oblasnyj-istoryko-memorialnyj-muzej-zapovidnyk-p-kulisha-hannyna-pustyn

  Фото: http://museum.cult.gov.ua/oblasnyj-istoryko-memorialnyj-muzej-zapovidnyk-p-kulisha-hannyna-pustyn/

  Теги:

  Ганна Барвінок П. Куліш


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ганнина Пустинь