Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Музей-аптека у Києві

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 26.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Цікавим місцем у Києві, куди часто поспішають туристи, є Музей-аптека, що знаходиться в історичній частині міста. Тут на вітринах цієї аптеки можна побачити багато цікавинок, які було зібрано з усієї України, зокрема старовинні рецепти, інструменти фармацевтів минулих століть, різні лікарські мікстури та відповідно оформлені колби – все це та багато іншого знаходиться у будинку на вулиці Притиско-Нікольській у столиці.

  Фото. Музей-аптека у Києві Фото. Музей-аптека у Києві Фото. Музей-аптека у Києві Фото. Музей-аптека у Києві

  Особливості місця

  Музей-аптека, окрім головного приміщення, де знаходяться цікаві медичні інструменти та препарати минулих століть, має ще й підвал, який вміщує в собі павільйони – перший підвал алхіміка, а другий – це хата знахарки. Все у музеї й стилізовано відповідно до старовинного духу аптеки минулого, коли ще не було знайомо нам нині фармакології, а всі ліки виготовлялися в чудернацьких і загадкових колбочках та посудинах. У деякому з цього посуду на вітринах стоять заспиртовані змії та краби, що надають місцю ще більшої загадковості.

  Такий музей було відкрито у 1986 році і, відповідно, головною задумкою проекту було створення експозицій, які відкривали б таємниці та розповідали історії аптечної справи і фармацевтики в Україні. За історичними свідченнями, аптекарська справа у Києві взагалі була відсутня до 17 століття. А перші наміри про створення аптеки у столиці згадуються у листі генерала Патрика Гордона до цариці Софії Олексіївні. Генерал називав відкриття аптеки однією з умов за якої він буде згодним залишитися у Києві. Однак прохання залишилося невиконаним.

  Перша аптека ж у столиці була відкрита у 1715 році за часів київського губернатора князя Дмитра Голіцина. Він звернувся до імператора з таким проханням, щоб аптека була поміччю для солдат. Саме з тих часів розпочала своє життя аптечна справа у Києві.

  Сьогодні Музей-аптека – це справжня енциклопедія фармацевтики минулого, а також цікава сторінка в історії Києва, яка завжди приваблює мандрівників та туристів!


  Поради незнайомцю

  Музей-аптека працює з понеділка по суботу – з 9:00 до 16:00. Вихідний – неділя.

  Орієнтована вартість квитків: для дорослих – 10 грн, для дітей і студентів – 7 грн, для групи – 20 грн. Екскурсії потрібно попередньо замовляти.

  Телефон для довідок: 8 (044) 416-24-37, 435-24-37.


  Музей-аптека у Києві. Як добратися?

  Адреса Музею-аптеки: вулиця Притиско-Нікольська, 7. Добратися можна на метро – це станція «Контрактова площа», потім звернути на вулицю Притиско-Нікольську.

  Література

  Література:

  1. http://mesta.kiev.ua/museums/77-apteka_muzey.html

  Фото: http://geoid.ru/photo/207363/

  Теги:

  князь Дмитро Голіцин

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві