Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Вилкове– «Українська Венеція»

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 19.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Гордий титул невеличкого українського містечка. Чому так? Та тому що місто Вилкове – місто на воді, замість асфальту тут вода, замість автомобілів – човни. Це місто риби, вина та птахів. Воно розташоване в українській частині дельти Дунаю. Жителі міста запевняють, що це ідеальний відпочинок для сім’ї з дітьми та друзями. То може перевіримо?

  Фото. Вилкове– «Українська Венеція» Фото. Вилкове– «Українська Венеція» Фото. Вилкове– «Українська Венеція» Фото. Вилкове– «Українська Венеція»

  Дата заснування: 1762 рік

  Населення: 8570 осіб (01.01.2011)

  Загальна площа: 3.5 км?

  Особливості місця

  Вилкове спочатку мало назву Посад Липованського і засноване у 1746 році, а, власне, містом стає у 1762 році. Його творцями були російські старообрядці. Кажуть, що люди тут живуть до ста років. Місто дуже багатонаціональне, не зважаючи на його не велику чисельність населення, тут ужились українці, росіяни, греки, гагаузи, німці і болгари! Оце так вінігрет!

  Кожен другий тут рибалка, адже вода насичена рибками, найпопулярніша місцева смачна «дунайка». Хоча, кажуть, що був улов на прісноводну рибу білугу завбільшки з корову! Хто зна? Може й справді?

  У місті багацько хатинок-мазанок і кожна сім’я має в середньому по два човни. До того ж, місцевість славиться вирощуванням полуниці та винограду, місцеве вино «Новак» із хорошим смаком. Обов’язково, завітавши сюди, скуштуйте «дунайку» із смачним домашнім винцем.

  Крім того, Вилкове не від’ємна частина Дунайського біосферного заповідника, адже в місті знаходиться його адміністрація. Територія заповідника охоплює острови дельти вниз та вгору за течією Дунаю, озера дельти та двокілометрову смугу морської акваторії вздовж узбережжя ріки. Заповідник дуже багатий на тварин, зокрема птахів. Тут можна побачити: чимало чапель, тисячі лебедів-шипунів, десятки тисяч перелітних качок і бакланів, можливо навіть кучерявого пелікана, орлана-білохвоста чи тюленя-монаха. Поміж 40 видами ссавців – 14 занесено до Червоної книги України.

  Кожен турист, який тут побував просто зобов’язаний сфотографуватися біля металевого знаку «0 км», який встановлений у місці впадіння Дунаю у Чорне море.

  Це місто – вода, природа, риба, птахи та просто відпочинок. Вилкове – для вас.


  Поради незнайомцю

  Опинившись у Вилковому, обов’язково скористайтесь вже готовими послугами екскурсії, які можна знайти тут: www.plaske.ua , і тут: http://vilkovo.info/index.php?option=com_content&view=article&id=3&Itemid=33&lang=ru .

  Вилкове– «Українська Венеція». Як добратися?

  Найкраще до Вилкового і, власне, заповідника дістатися міжміськими автобусами з Одеси (відстань –207 км). Для власного транспорту – автошляхи: Т 1604 та Т 1610. Крім того, у місті – Усть-Дунайський морський торговельний порт і діє пункт контролю на кордоні з Румунією Вилкове—Переправа.

  Контакти

  Міська влада

  Адреса: 68355, Одеська область, Кілійський район, м. Вилкове, вул. Кірова, 27

  http://vilkovo.info/


  Література

  http://vilkovo.info/

  Теги:

  «Українська Венеція» Вилкове Дунай Посад Липованського російські старообрядці «дунайка» «Новак» Дунайський біосферний заповідник чапля лебедь-шипун перелітні качки баклани кучерявий пелікан орлан-білохвіст тюлень-монах Червона книга України «0 км» Чорне море.

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Вилкове– «Українська Венеція»