Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Музей Пирогово

  vote data
  Автор: Катерина Олегівна Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Неподалік від Києва розкинувся народно-краєзнавчий музей Пирогово, що відіграє неабияку роль у збереженні культурної спадщини України. Сотні неповторних експонатів побутового та фольклорного характеру, десятки унікальних архітектурних споруд та нерозвіяна атмосфера минулого не залишать байдужим нікого.

  Карта-путівник Музею Великдень Фото. Музей Пирогово Святкування Різдва в музеї

  Особливості місця

  Однією з основних особливостей музею Пирогово є те, що насолода від його відвідування не обмежується чотирма стінами та дахом - музей повністю знаходиться під відкритим небом, що дозволяє ще більше заглибитися у подих давнини та відчути на собі атмосферу тогочасної культури. Саме в таких місцях, як музей Пирогово зберігається непохитний дух історії, на якому формувалися українські звичаї та традиції.

  Прогулюючись музеєм ви буквально потрапляєте в усі цікаві куточки України, розглядаєте зсередини життя українського народу 17-20 століть. Музей Пирогово можна назвати невеличким компактним селищем, що вмістило в себе усю глибину культури Закарпаття, Полтавщини, Слобожанщини, Подолу, Полісся та Південної України. Свій шлях історією музей Пирогово розпочав з далекого 1969 року і з часом поступово набував популярності не лише серед українців, а й туристів з за кордону. Тут вас зустрінуть славнозвісні традиційні хати-мазанки в усій своїй красі, оздоблені усіма предметами вжитку: від меблів та одягу до посуду та ікон. На подвір'ї розташовані невеличкі пасіки з вуликами старих зразків. У тих хатах, не дивлячись на те, що там ніхто не проживає, і досі панує теплий сімейний затишок.

  Також перед вами постануть могутні вітряки-велетні, що були привезені сюди з різних куточків України. Вражаючим дивом музею Пирогово є точне відтворення церков, що увійшли в історію країни, серед них славнозвісна Десятинна церква, де і досі проводяться обряди вінчання та христин за старовинними традиціями, що приваблює багатьох молодят.

  Прогулянку музеєм Пирогово можна здійснювати як самостійно так і з допомогою екскурсовода. Немає напевно нічого ліпшого, ніж у теплу пору, взявши з собою плед, посидіти на газонах музею, любуючись несказанними краєвидами українських сіл, що немов збіглися до купи, аби поєднати на одному клаптику землі усю культурну спадщину країни.

  Ще однією з незамінних особливостей музею Пирогово безперечно є те, що кожного сезону тут проводяться різноманітні ярмарки, виставки та святкування. Звичайні працюючі зустрінуть вас у традиційному українському одязі, що додає екскурсіям ще більш теплої атмосфери. Не дивуйтеся, якщо на вуличках музею та біля будинків ви зустрінете людей чи робітників, зайнятих різноманітним ремеслом тогочасності: ткатством, ковальством чи ліпленням посуду з глини. Відвідавши музей можна потрапити на театралізовані дійства чи виступи фольклорних виконавців.

  Музей Пирогово - це невеличка казка, в якій вдало переплітається минуле з сьогоденням, християнство з язичництвом та народна культура з народним побутом. Кожен елемент музею є невід'ємною його частиною.Усе це утворює неповторну композицію подорожі історією, що закарбовується в пам'яті надовго.

  Поради незнайомцю

  Музей Пирогово зачаровує у будь-яку пору року: навесні біля хаток розпускаються вишні та зеленіє трава, влітку над пасіками гудуть бджоли та золотяться невеличкі поля з пшеницею, восени музей покривається золотавою ковдрою, що утворює неповторні краєвиди, а взимку можна відчути справжній затишок музею, де з димарів будинків густо йде дим, а навулиці відбуваються культурно-розважальні різдвяні дійства. На території музею є невеличкий ресторанчик, де можна відвідати кухні різних куточків України і, звичайно ж, поласувати борщем з пампушками.

  Усі бажаючі мають змогу прокататися, осідлавши коня, а також спробувати себе у тогочасних ремеслах.

  Музей Пирогово. Як добратися?

  Музей знаходиться за годину їзди від Києва, у тому напрямку ходить багато маршруток. Музей Пірогово приймає відвідувачів щоденно з 10.00 до 18.00, окрім середи. Після 18.00 експонати закриваються і можна простонеба гуляти музеєм до 21.00. В роботі музею багато чого залежить також від погодних умов.

  Вартість квитків:

  -дорослий - 30грн

  -для школярів, студентів та пенсіонерів - 15грн

  -для дітей, менших 10 років - 5 грн.

  Музей має також календар святкувань християнських на язичницьких свят: Масляна, Покрова, Івана купала та ін. Тому якщо ви бажаєте потрапити на якесь із них - варто поцікавитися заздалегідь. Розклад святкувань http://pyrohiv.com.ua/ua/textpages/read/2/kalendar-podi

  Література

  http://pirogovo.com.ua

  http://kievtown.net/ukr/kiev_museums/pirogovo_museum.htm

  http://pyrohiv.com.ua/ua/textpages/read/3/vizit-do-muzeju

  власні враження

  Теги:

  Пирогів Музей Пирогово Київ

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві Міський сад Києва