Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні)

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Музей книги та друкарства в Україні розповідає всю історію наукової діяльності Києва та нашої держави. Особливою родзинкою є те, що будинок друкарні знаходиться на території Києво-Печерської лаври – духовного серця України. Поблукати цією територією та побачити архітектурні ансамблі може кожен, хто завітає на вулицю Січневого повстання у столиці.

  Фото. Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні) Фото. Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні) Фото. Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні) Фото. Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні)

  Особливості місця

  Сьогодні, як уже було сказано, в колишньому будинку друкарні знаходиться Музей книги та друкарства в Україні. Однак, попри свою довгу історію занепадів та відновлень, друкарня не припинила свою діяльність також, а тому побачити процес народження книги, як і за часів великих майстрів слова і друку, можна й нині.

  Друкарня в Києві – це було визначне явище, яке народило силу написаного слова. Звичайно ж, що на ті часи видавничою діяльністю займалися великі монастирі. Такою й була Лавра. Видавнича діяльність у ній вирізнялася великими масштабами. Першою книгою, що була видана в будинку на вулиці Січневого повстання, є «Часослов» - це 1616 рік. Окрім літератури релігійного спрямування у друкарні виходили абетки, поетичні збірки, історичні розвідки, панегірики. Також у цих стінах народився й перший енциклопедичний словник, упорядкований поетом і вченим П. Бериндою.

  Стіни друкарні приховують у собі багато історичних подій, багато часу стекло по її стінах у колесо історії. на ті часи – це був справжній діловий центр видавничої справи, адже книги, які тут друкувалися, поширювалися за межі України аж до західнослов’янських країн.

  Спочатку будинок друкарні був деревяним, що робило його вразливим до пожеж, а тому згодом у 19 столітті було збудовано камяне приміщення, яке бачимо й сьогодні.

  Відвідини друкарні – це для особливого прошарку населення, для того, хто цікавиться силою друкованого слова, а також хоче побачити колиску його народження на київських землях. Але справжній мандрівник обов’язково захоче тут побувати!


  Поради незнайомцю

  Видавничі відділи будинку друкарні знаходяться у корпусі № 39 – тут народжуються книги, а також показано безперервний процес, який триває у цих стінах із 17 століття.

  Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні). Як добратися?

  Адреса будинку друкарні – це вулиця Січневого повстання, 21.

  Треба доїхати до станції метро «Арсенальна». Від метро повернути ліворуч і йти 10 хвилин або на проїхати будь-якому транспорті до зупинки «Музей Великої Вітчизняної війни» або «Києво-Печерський заповідник».


  Література

  1. http://www.kplavra.kiev.ua/Drukarnja.html

  2. http://wek.kiev.ua/

  Фото: http://www.kplavra.kiev.ua/Drukarnja.html

  Богдан Чепурко група «Цікаві місця» http://vk.com/club35955185

  Теги:

  Києво-Печерська лавра


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві