Авторизація
loading
  • Місця
  • Події
  • Журнал
  • Екскурсії
  • Мої Стежки
  • Про нас
  • Сплануйте маршрут




    Фільтр місць








    Куди поїхати на відпочинок?

    Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні)

    vote data
    Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
    Карта
    Сплануйте маршрут

    Музей книги та друкарства в Україні розповідає всю історію наукової діяльності Києва та нашої держави. Особливою родзинкою є те, що будинок друкарні знаходиться на території Києво-Печерської лаври – духовного серця України. Поблукати цією територією та побачити архітектурні ансамблі може кожен, хто завітає на вулицю Січневого повстання у столиці.

    Фото. Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні) Фото. Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні) Фото. Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні) Фото. Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні)

    Особливості місця

    Сьогодні, як уже було сказано, в колишньому будинку друкарні знаходиться Музей книги та друкарства в Україні. Однак, попри свою довгу історію занепадів та відновлень, друкарня не припинила свою діяльність також, а тому побачити процес народження книги, як і за часів великих майстрів слова і друку, можна й нині.

    Друкарня в Києві – це було визначне явище, яке народило силу написаного слова. Звичайно ж, що на ті часи видавничою діяльністю займалися великі монастирі. Такою й була Лавра. Видавнича діяльність у ній вирізнялася великими масштабами. Першою книгою, що була видана в будинку на вулиці Січневого повстання, є «Часослов» - це 1616 рік. Окрім літератури релігійного спрямування у друкарні виходили абетки, поетичні збірки, історичні розвідки, панегірики. Також у цих стінах народився й перший енциклопедичний словник, упорядкований поетом і вченим П. Бериндою.

    Стіни друкарні приховують у собі багато історичних подій, багато часу стекло по її стінах у колесо історії. на ті часи – це був справжній діловий центр видавничої справи, адже книги, які тут друкувалися, поширювалися за межі України аж до західнослов’янських країн.

    Спочатку будинок друкарні був деревяним, що робило його вразливим до пожеж, а тому згодом у 19 столітті було збудовано камяне приміщення, яке бачимо й сьогодні.

    Відвідини друкарні – це для особливого прошарку населення, для того, хто цікавиться силою друкованого слова, а також хоче побачити колиску його народження на київських землях. Але справжній мандрівник обов’язково захоче тут побувати!


    Поради незнайомцю

    Видавничі відділи будинку друкарні знаходяться у корпусі № 39 – тут народжуються книги, а також показано безперервний процес, який триває у цих стінах із 17 століття.

    Київський будинок друкарні (Музей книги та друкарства в Україні). Як добратися?

    Адреса будинку друкарні – це вулиця Січневого повстання, 21.

    Треба доїхати до станції метро «Арсенальна». Від метро повернути ліворуч і йти 10 хвилин або на проїхати будь-якому транспорті до зупинки «Музей Великої Вітчизняної війни» або «Києво-Печерський заповідник».


    Література

    1. http://www.kplavra.kiev.ua/Drukarnja.html

    2. http://wek.kiev.ua/

    Фото: http://www.kplavra.kiev.ua/Drukarnja.html

    Богдан Чепурко група «Цікаві місця» http://vk.com/club35955185

    Теги:

    Києво-Печерська лавра

    Радимо відвідати

    Кам’янець-Подільськи..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
    Маршрут екскурсії
    Кам'янець-Подільський, Дністро..
    Ціна, грн 995
    Їдемо в дельфінарій
    Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
    Маршрут екскурсії
    Ціна, грн 150
    Гуцульські Карпати +..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
    Маршрут екскурсії
    Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
    Ціна, грн 895
    Сиро-Винний тур Зака..
    Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
    Маршрут екскурсії
    Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
    Ціна, грн 895

    Підписуйся на оновлення


    Місця довкола

    Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві