Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Будинок Петра І у Києві

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Історичною та архітектурною пам’яткою є Будинок Петра І, а також сучасна філія Київського музею історії, що знаходиться у столиці на вулиці Хорива. Цікавим є не лише зовнішній, але й внутрішній вигляд будинку, адже меблі та інтер’єр кімнат стилізовані під стиль 19 століття. Частину фондів взято з колекції «Стародавній Київ».

  Фото. Будинок Петра І у Києві Фото. Будинок Петра І у Києві Фото. Будинок Петра І у Києві Фото. Будинок Петра І у Києві

  Особливості місця

  За словами істориків, цар Петро І мешкав у цьому будинку, коли відвідував Київ у 1706 році з нагоди підготовки до відомої російсько-шведської війни. До речі, на честь 200-річчя Полтавської битви, влада відкрила зроблену для будинку відповідну меморіальну дошку. Пізніше її замінили на мармурову із зображенням царя. Однак ще пізніше дошка загадково зникла, а влада та громадськість вже не стали її відновлювати через не одностайне ставлення людей до Петра І.

  Варто відзначити, що цей будинок цікавий для туристів ще й тим, що є найстарішим житловим будинком Подолу. Збудований він приблизно вкінці 17 – на початку 18 століть. Будівля має асиметричну композицію, а тому має зручний огляд з будь-якого боку. Цікаво, що будинок має різноманітні фасади: з півночі, наприклад, знаходиться лоджія, а з півдня видно арку.

  Цікавим Будинок Петра І є й тим, що колись у ньому мешкав композитор Артемій Ведель та знаменитий київський лікар Феофіл Яновський. Також цей дім було використано й з такою благородною метою, як створення Александровського дитячого притулку, очолював цей заклад Іван Воскресенський.

  У різні часи цей дім на вулиці Хорива переживав різні історії, які розгорталися у ньому. 2007 рік визначний для будинку тим, що тут за міський рахунок було зроблено реставрацію та розміщено філію Музею історії Києва, а саме – Музей благодійності в Києві. Звичайно ж, що найціннішим елементом музею є сама архітектурна споруда, яку керівники музейного проекту намагалися максимально наблизити до стилю 19 століття. Частину експонатів придбано у колекціонерів та взято із заповідника «Стародавній Київ».

  Найбільш цінним елементом музею є сам пам'ятник архітектури, інтер'єр якої спробували максимально наблизити до XIX сторіччя: зокрема, приміщення будівлі облаштували типовими для того часу меблями, частина з якої придбали у колекціонерів, а частину взяли з фондів Державного історико-архітектурного заповідника "Стародавній Київ". Експозиція музею присвячена історії спорудження пам'ятника, перебуванню Петра I в Києві, меценатству представників духовної та імперської влади і різноманітним формам офіційної та громадянської благодійності в Києві часів Російської імперії.


  Поради незнайомцю

  Час роботи Музею історії Києва: з вівторка по суботу з 10:00 до 17:00. Вихідні – неділя та понеділок.

  Будинок Петра І у Києві. Як добратися?

  Адреса Будинку Петра І (Музею історії Києва) – це вулиця Хорива 6/8.

  Найкраще дістатися на метро – це станція «Контрактова площа». Від станції метрополітену пройти приблизно 120 метрів до Музею історії Києва.


  Література

  1. http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/dom-petra-pervogo--31858

  2. http://ua-traveling.com/ua/article/house-of-peter-i-in-kiev

  Фото: http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/dom-petra-pervogo--31858

  Теги:

  заповідник "Стародавній Київ"

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві