Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Дитяча залізниця у Києві – дорога у дитинство

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Якщо ваша дитина вже знає ким буде, коли виросте, а саме – постійно мріє про професію залізничника, то тоді реалізувати прагнення свого чада вже можна сьогодні, а не в далекому майбутньому! Дитяча залізниця у Києві – це місце не лише цікавого й захоплюючого відпочинку, але й заклад позашкільної освіти, що знаходиться на території Сирецького парку.

  Фото. Дитяча залізниця у Києві – дорога у дитинство Фото. Дитяча залізниця у Києві – дорога у дитинство Фото. Дитяча залізниця у Києві – дорога у дитинство Фото. Дитяча залізниця у Києві – дорога у дитинство

  Особливості місця

  Дитяча залізниця або ще «Мала Південно-Західна залізниця» розпочала свій рух більше, ніж півстоліття тому – у 1953 році за ініціативи Петра Кривоноса. Відкрив залізничний рух паровоз (ГР-336), який сьогодні ви можете побачити у святкові дні. Щороку залізниця здійснює навчання все нових і нових вихованців, які з радістю навчаються у цьому позашкільному комплексі.

  Що ж представляє собою це, здавалося б, дитяче поле для гри? Однак залізниця цілком відповідає реальним стандартам справжньої залізничної станції та коліям. Сьогодні у своєму керуванні дитяча залізниця Києва має депо рухомого складу, майстерню, два тепловози, три вагони та спортивні майданчики. Цікаво, що довжина цієї залізниці складає понад 2, 5 кілометри. Тепловози залізниці обладнані радіозв’язком, автоблокуванням та електричною централізацією тощо.

  Дорога, якою їде залізниця – окрема тема. На ній влаштовано шість світлофорів, а також зроблено 2 станції, які діють і нині (у минулому було 3 станції). Головною станцією на сьогодні є «Вишенька», а також тут ще є станція «Яблунька». Ось такі дитячі й простодушні назви додають особливої атмосфери на станції. На станції «Вишенька» збудовано навчальний корпус, де є 2 класи та комп’ютерний кабінет. Також тут влаштоване й депо.


  Поради незнайомцю

  Варто зазначити, що на Київській дитячій залізниці, діти можуть проходити специфічне навчання за робітничими спеціальностями. Тут можна побути машиністом тепловозу, його головним помічником, черговим по залізничній станції, касиром, диспетчером руху поїздів тощо. Отож, дійсно, мрії втілюються для дітей вже сьогодні!

  Також, зазначимо, що територія Сирецького дендропарку, де розташована дитяча залізниця, складається з двох частин та займає площу 6, 5 гектарів, - це ареал живої природи в Києві. Ця місцевість налічує близько 400 видів рідкісних чагарників та дерев, багатьом з яких понад сто років. Отож поєднуйте у своєму відпочинку цікаве з корисним!


  Дитяча залізниця у Києві – дорога у дитинство. Як добратися?

  Київська дитяча залізниця знаходиться за адресою: вул. Т. Шамрило – Сирецький дендропарк.

  Дістатися можна на метро – станція «Сирець».


  Література

  1. http://relax.com.ua/where-to-go/places-of-interest/dzd/

  2. http://railways.id.ru/towns/kiev/index.html

  3. http://mesta.kiev.ua/popular/79-detskaya_zheleznaya_doroga.html

  Фото: http://photopark.com.ua/photo/transport/dzhd-kyiv/pdrm0005.jpg.html

  Теги:

  Сирецький дендропарк

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві