Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Дім вдови, яка плаче, – загадкова будівля Києва

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Загадковим будинком Києва називають будівлю на вулиці Лютеранській. Основною родзинкою дому є великий кам’яний барельєф на парадному фасаді із зображенням сумного обличчя жінки. Коли у столиці йде дощ – краплі стікають по щоках жінки і створюється враження, що вона плаче. Кияни назвали цей будинок, домом вдови, яка плаче – чи пов’язано е з історією будинку й досі намагаються встановити історики.

  Фото. Дім вдови, яка плаче, – загадкова будівля Києва Фото. Дім вдови, яка плаче, – загадкова будівля Києва Фото. Дім вдови, яка плаче, – загадкова будівля Києва Фото. Дім вдови, яка плаче, – загадкова будівля Києва

  Особливості місця

  Будинок на вулиці лютеранській було зведено у 1907 році на замовлення полтавського купця Сергія Аршавського. Архітектурний проект у стилі раннього модерну розробив Едуард Брадтман. Новий будинок вважався архітектурним шедевром Києва. Аршавський з родиною жив на 1-му поверсі цього цікавого дому, а другий поверх здавав у оренду, щоб розплатитися з боргами за будівництво такого помпезного дому. Згодом власником цього загадкового будинку став купець Тев'є Апштейн.

  Отже, чому ж такою назвою охрестили будинок, існує кілька варіантів розгадки. Перша, це те, що у цьому домі ховалися закохані капітан та герцогиня, однак їх розлучила трагедія – капітан загинув у морі. Саме обличчя герцогині увічнено на барельєфі будинку – вона постійно гірко плаче за коханим. Однак існує й більш імовірна історія, зокрема про те, що після смерті Апштейна його дружина ще 5 років сама жила у цьому домі, а тому він набрався смутку і її сліз – під час дощу вони ніби знову проливаються на землю – так вдова оплакує свого чоловіка.

  Довгий час у цьому будинку були різні установи та організації. Також тут працювала адміністрація президентів України – Л. Кравчука та Л. Кучми.

  Сьогодні цей особняк є готелем для високоповажних гостей України, які прибувають на запрошення президента. Тут часто проживають різні делегації та сім’ї відомих осіб країни. Також у будинку є спеціальний кабінет для роботи гостей, камінна зала, більярд тощо. Цікаво, що тут знаходиться робоча телестудія, де проводять записи привітань і звернень президента, офіційні інтерв’ю. На четвертому поверсі будинку знаходиться приймальня та кабінет президента України.


  Поради незнайомцю

  Варто звернути увагу на фасад дому – над правим балконом знаходиться монограма «СА», що означає колишнього власника будинку Сергія Аршавського. Також варто звернути на ковані ворота з оригінальним геометричним малюнком, які знаходяться праворуч від головного входу. Біля будинку є й затишний дворик, де ростуть ялини та знаходиться невеличкий фонтан-ставок з глиняним лебедем. Атмосфера тут – казкова!

  Дім вдови, яка плаче, – загадкова будівля Києва. Як добратися?

  Адреса: вул. Лютеранська, 23.

  Дістатися можна на метро - найближча станція – «Хрещатик». Якщо вийти на вулицю Городецького, то потім потрібно перейти на інший бік та пройти від вул. Заньковецької до вул. Лютеранської, а потім вгору до перетину з вул. Банковою.


  Література

  1. http://relax.com.ua/where-to-go/places-of-interest/dom_vdovy/

  2. Інформаційний портал «Місто Київ» http://www.kievtown.net/ukr/sights/sireckiy_dendropark.html

  Фото: http://archunion.com.ua/foto

  http://foto.delfi.ua/album/224

  http://travellife.com.ua/trave

  Теги:

  приймальня Президента України

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві