Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Контрактовий будинок

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Контрактовий будинок – це не лише історична пам’ятка про торговий будинок Києва, але й приваблива архітектурна родзинка Подолу, це ціла історія, яка з віків починалася на Контрактовій площі – такому собі діловому центрі столиці. Контрактовий будинок пам’ятає не лише контрактові ярмарки, але й бали та бенкети, на яких бували Микола Гоголь, Тарас Шевченко, Олександр Пушкін.

  Ярмарок біля Контрактового будинку в минулому столітті Фото. Контрактовий будинок фото минулого століття - Контрактовий будинок і площа Фото. Контрактовий будинок

  Особливості місця

  Контрактовий будинок на Подолі – це чудовий зразок класичного стилю. Приміщення було зведено у 1815-17 роках російським архітектором Вільямом Гесте. Збудовано цей будинок після великої пожежі, яка знищила практично весь Поділ, він зберігся і до сьогодні та є пам’яттю торгівельного минулого Києва.

  Контрактовий будинок – це окраса однойменної площі. Контрактова площа – одна з найдавніших і найцікавіших площ у Києві, яка є головною на Подолі. Той, хто мандрує Нижнім містом, обов’язково має пройтися й цією площею – головним торговим центром минулих віків, який раніше ще називали Олександрійською площею або Червоною. У далекі часи площа була жвавим місцем торгівлі. Ну, і як зрозуміло з назви площі, таке ім’я їй було присвоєно через те, що саме тут купці Києва укладали свої угоди. Саме ця територія була найближчою до київського порту, який був головним шляхом постачання товару у столицю. Контрактова площа пам’ятає безліч ярмарок, які так і називалися «Контрактовими» та проводилися тут не одне століття.

  Контрактовий будинок усередині представляв собою ряд колонних залів. Кімнати на верхньому поверсі були розписані за вказівками архітектора Меленського. Саме на другому поверсі проводилися різноманітні концерти, зокрема й за участю Френца Ліста, братів-скрипалів Венявських тощо. Також цікаво зазначити, що в післяреволюційні часи тут був Торгівельний музей та Торгівельна академія, сьогодні ж цей будинок – це Українська міжбанківська валютна біржа. Контрактовий будинок - цікаве історичне місце Києва, яке прагнуть побачити мандрівники!


  Поради незнайомцю

  Варто звернути увагу, що на розі вулиці Петра Сагайдачного та Контрактової площі знаходиться Подільський універмаг, де можна купити усі необхідні речі.

  Контрактовий будинок. Як добратися?

  Добратися до Контрактового можна на метро – це однойменна станція «Контрактова площа». Адреса будинку: вулиця Межигрська, 1. Від метро «Контрактова площа» - це приблизно 50 метрів.

  Література

  1. http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/kontraktoviy-budinok--31901

  2. http://www.nedaleko.ua

  Фото: http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/kontraktoviy-budinok--31901

  Теги:

  Контрактова площа

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві