Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Парк «Феофанія»

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Перлиною садово-паркового мистецтва є «Феофанія». Це історична місцевість на околиці Києва, яку доглядають професійні архітектори з ландшафтного дизайну, дбаючи про примноження краси цієї території. Парк «Феофанія» розташований між Пирогово та Голосієво на території Феофанівської балки. Старіша його частина знаходиться довкола церкви Святого Пантелеймона, а тому краєвиди тут незабутні.

  Фото. Парк «Феофанія» Фото. Парк «Феофанія» Фото. Парк «Феофанія» Фото. Парк «Феофанія»

  Особливості місця

  Подейкують, що у минулому на цій території була пасіка монаха Лазаря, а тому місцевість називалася Лазаревщиною. Пам’яткою садово-паркового мистецтва «Феофанія» стала у 70-х роках минулого століття. З роками територія парку стає все тільки кращою, проводяться значні реконструкції, які сприяють естетизації місцевості. «Феофанія» - це те місце, де відпочиває душа й тіло! Тому тут постійно людно – багато хто проводить тут вихідні – адже це шматочок справжнього тихого раю у Києві.

  Цікаво, що сама назва «Феофанія» походить від імені колишнього власника цих земель Феофана Шиянова – він був настоятилем Михайлівського монастиря. Ці землі київському вікарію було відведено Сенатом Російської імперії у 1800-х роках. Сьогодні «Феофанія» підпорядковується НАН України.

  На території цього чудового парку й до нині збереглася садиба академіка Палладіна, який у світі науки відомий як «патріарх світової нейрохімії». Цікаво, що саме ця людина врятувала життя багатьом воїнам під час війни, адже він розробив препарат для зупинення кровотечі.

  Парк «Феофанія» сьогодні – це садово-паркова пам’ятка державного значення, яка має на меті збереження визначних зразків природних та ландшафтних ресурсів. У парку «Феофанія» є паломницька стежка, на якій знаходяться джерела, один із яких називається «Сльози Божої Матері», інше джерело на цій стежці цікаве тим, що вода у ньому влітку досягає температури не більше +8 градусів, а зимою не опускається нижче, ніж +4 градуси. Духовності цьому місцю надає й Свято-Пантелеймонівська церква, яка знаходиться у старішій частині парку, та збудована майже століття тому.

  Також «Феофанія» відзначається своїми лікарськими рослинами, які тут чудово освоїлися за роки існування парку. Також у «Феофанії» знаходиться комплекс озер, у яких водиться така риба як сом, а також на озерах мешкають різні види птахів. Територія парку прикрашена й альпійськими гірками та дитячими майданчиками. У центрі парку створено (за участю фахівців Ботсаду ім. Гришка) ландшафтний дизайн – головна його окраса – це поєднання багатьох видів рослин. На цій території знаходиться більше ніж 80 видів дерев, кущів, ліан тощо. «Феофанію» заслужено називають зеленою перлиною столиці!


  Поради незнайомцю

  Якщо вас зацікавив парк, то ви можете для його відвідин купити білет на 1 день чи навіть замовити абонемент на місяць. Зокрема, це такі ціни: для дорослої людини квиток на 1 день коштує – 10 гривень, на 1 день для дитини – 5 гривень; місячний абонемент – 50 гривень, дітям до 7 років – безкоштовно.

  Парк «Феофанія». Як добратися?

  Адреса парку «Феофанія»: вул. Академіка Лебедєва, 19.

  Дістатися можна на метро – це станція «Либідська». Від метро добираємося тролейбусом № 11 до зупинки «Заболотного», а далі пішки.

  Можна від метро «Либідська»дістатися маршруткою № 548 до кінцевої зупинки на вулиці Метрологічній.

  Своїм транспортом (особистим авто чи велосипедом) - від Одеської площі (Магелан) по вул. Академіка Заболотного до Метрологічної (поворот направо). Далі по Метрологічній, перед знаком "Хотів" - повернути ліворуч і спускатися вуличкою вниз. Перед входом в парк "Феофанія" - стоянка для авто.


  Література

  1. http://www.feofaniya.kiev.ua/

  2. http://www.feofaniya.kiev.ua/

  Фото: 1) http://kievforum.ipb.su/lofive

  2) http://mykolanovik.livejournal

  3) http://www.proshkolu.ru/user/n

  Теги:

  церква Святого Пантелеймона у Києві

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві Міський сад Києва