Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Церква Миколи Доброго

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Архітектурною окрасою Києва є греко-католицька церква Миколи Доброго, яка була збудована вкінці 16 століття на пожертву гетьмана Самійла Кішки. Нзва церкви зберігає в собі загадкову історію, яка цікавить не лише киян, але й мандрівників та туристів.

  Фото. Церква Миколи Доброго Фото. Церква Миколи Доброго Фото. Церква Миколи Доброго Фото. Церква Миколи Доброго

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Історія церкви Миколи Доброго, яка розташована в історичній частині Києва на Подолі, розпочалася ще в 11 столітті. Існує переказ, що в киянина Добрика був невільник половець, який пообіцяв в обмін на свободу пригнати табун коней. Але, отримавши бажане, половець забув про свої обіцяння. І лише після віщого сну, у якому до нього прийшов Святий Миколай, він виконав обіцяне, до того ж викона подвійну норму, пригнавши два табуни коней, настільк він був вражений своїм сновидінням. На гроші, які було отримано від продажу коней, і звели в Києві церкву, яку іменували храмом Миколи Доброго. Немало важливу роль у відновленні церкви вже у 16 столітті, стверджують історики, відіграв гетьман С. Кішка.

  За своє існування дерев'яна церква Миколи Доброго зазнала багато пожеж. Отож у 19 столітті, після ще одного такого руйнування, було вирішено відновити церкву з цегли. Храм виконаний у архітектурному стилі бароко. Іконостас, який прикрашає церкву, зроблений у формі півкола, був одним із найкращих у Києві.

  Цікаво, що церква Миколи Доброго пов’язана із життям Михайла булгакова – він тут вінчався із своєю дружиною Тетяною, а образ священника, який здійснив цей ритуал, письменник передав у романі «Біла гвардія».

  Сьогодні це українська греко-католицька церква Миколи Доброго – окраса Києва на вулиці Покровській. Вона цікава не лише для того, хто шукає духовні джерела своєї віри, але й є архітектурною пам’яткою багатьох століть. Збереглася й дзвіниця від старовинної церкви, яка знаходиться на перетині вулиці Покровської з Андріївським узвозом. Цей архітектурний комплекс – ще одна перлина в історії та архітектурі Києва.


  Поради незнайомцю

  Пообідати у цьому районі Києва можна в трапезній «Академія», що на Контрактовій площі, яка поруч із вулицею Покровською, де і є церква. Ціни порівняно тут невисокі. Кухня – європейська. Адреса трапезної: м. Київ, Контрактова площа, 4. Телефон для довідок: (044) 537-62-21.

  Церква Миколи Доброго. Як добратися?

  Адреса церкви Миколи Доброго – це вулиця Покровська, 10.

  Дістатися можна на метро. Найближчі станції метрополітену – це «Контрактова площа» та «Поштова площа».


  Література

  1. http://www.otdihinfo.ru/catalog/1535.html

  2. http://www.nedaleko

  Фото: http://images.yandex.ua/yandsearch

  Теги:

  С. Кішка киянин Добрик

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві