Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Благовіщенська церква

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 18.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Новий тип церкви, яка є частиною вхідної брами до міста, започаткувала Благовіщенська церква ще за часів Ярослава Мудрого. Церква пережила різні часи, які випадали на долю України, кілька разів зазнавала руйнувань, але в 19 столітті її було відновлено, а тому й сьогодні можна побачити цю духовну перлину, яка складає неповторне дорогоцінне намисто духовних святинь Києва.

  Фото. Благовіщенська церква Фото. Благовіщенська церква Фото. Благовіщенська церква Фото. Благовіщенська церква

  Початок роботи:

  Особливості місця

  За часів Ярослава Мудрого церква Благовіщеня Богородиці увінчувала парадний вхід до Києва. Збудовано церкву Благовіщеня було ще у 1037 році, саме тоді й було започатковано такий тип церков – надбрамні.

  Сьогодні церква Благовіщеня знаходиться на вулиці Володимирській – це своєрідна павільйонна реконструкція, що відтворює колишню церкву, яку в ході історії не одноразово руйнували.

  У далекому ж минулому за часів князя Ярослава ідея будівництва храму над вхідною брамою була абсолютно новаторською. За візантійською традицією над такою брамою мала бути символічна ікона оберіг – такою став образ Божої Матері. Митрополит Іларіон тлумачив це так: "щоб вітання, проголошене Архангелом Діві, здійснилося і для граду сього".

  За свідченнями істориків, під час Батиєвої навали храм Благовіщеня було спустошено, однак він простояв ще кілька століть. Цікаво, що ця церква згадується у записах іноземних мандрівників, які датуються 17 століттям.

  Храм Благовіщеня зведено разом із Золотими воротами, які також збереглися до наших днів. Згідно традиції церкву прикрашав фресковий стінопис, його уламки було знайдено та збережено археологами. Також існує припущення, що церковну баню було вкрито позолотою. Відповідно до таких свідчень про внутрішню та зовнішню оздобу церкви Благовіщеня в період останньої нової відбудови архітектори намагалися відтворити первісний вигляд храму. У 1982 році й було споруджено відповідний павільйон-реконструкцію, що можна побачити й сьогодні неподалік Золотих воріт. Проектом керував відомий архітектор Євгенія Лушпинська, а також брали участь архітектор Микола Холостенко та археолог Сергій Висоцький.


  Поради незнайомцю

  До нині збереглися у церкві Благовіщеня уламки первісної мозаїки, що прикрашала стіни, які можна там побачити. Вони ще раз засвідчують дивовижність цього мистецького та архітектурного витвору, який зберігає київська земля.

  Благовіщенська церква. Як добратися?

  Адреса церкви Благовіщеня – це вулиця Володимирська, 35.

  Доїхати можна на метро – це станція «Золоті ворота».

  Поруч знаходяться вулиця Ярославів Вал, трохи дальше – парк імені Тараса Шевченка.


  Література

  1. http://wikimapia.org

  2. http://churches.kiev.ua

  Фото:

  http://kiev-pravda.kiev.ua/2012/07/blagovishhenska-cerkva/

  Теги:

  Золоті ворота надбрамна церква

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві