На березі АР Крим є чимало чудових палаців, які вабили та й ваблять знатних і простих людей. Масандрівський палац (його ще величають палацом Олександра ІІІ) належить саме до таких. Він розкішний та величний, із чудовим садом, який милує око відвідувача своєю різноманіттю. Це палац їх величностей, який відкритий для кожного із вас!
Дата заснування: 1881 рік
Початок роботи: 10.30
Кінець роботи: 18.00
Стан місця: чудовий
Історія палацу веде свій початок із ХІХ століття, коли у 1881 році граф Семен Воронцов як любитель розкоші замовив у архітектора Етьяна Бушара проект нового палацу. Тоді й розпочалося будівництво ще одного перла графа. Так як це повинен був бути мисливський будиночок, маєток для відпочинку, його розташували на окраїні лісу (сьогодні територія смт. Масандри), що додає таємничості сучасному палацу.
На жаль, будівництво не було завершеним, оскільки Воронцов помер вже у 1882 році. Якийсь час маєток пустував, але у 1889 році був придбаний імператором Олександром ІІІ. За його наказом і завершили спорудження палацу, під пильним оком Максиміліана Месмахера та Оскара Вегенера.
Архітектурний стиль неоднозначний, але, як зазначають, у стилі замків французьких аристократів. Та тут і справді відчувається епоха пишних суконь та величних споруд. Проте палац призначався лише для відпочинку, тому в ньому немає звичних парадних чи приймальних зал. А кожна із житлових кімнат має свій витончений камін.
Окрім цього, біля палацу розкинувся чудовий парк, який якнайкраще підходить для прогулянок, а значить і відпочинку.
За часів ж СРСР тут відкрився санаторій «Пролетарське здоров’я» для хворих на туберкульоз, який діяв протягом 1929-1941 років. Згодом це був інститут виноградарства і виноробства «Магарач», а опісля ще й розкішна державна дача, іменована «Сталінська», де свого часу відпочивали Брежнєв, Хрущов і, власне, сам Сталін.
У 1992 році у палаці відкрився музей, який присвячений найяскравішій епосі споруди – імператорській, часів Олександра ІІІ. Тут можна побачити тогочасні предмети побуту, інтер’єри та твори мистецтва, поринути в ту епоху.
До того ж, парк, що огортає помешкання російського екс-царя є одним із кращих ландшафтних парків і займає площу в 42 гектари. Тут ростуть кедри, маслини, фіги, сосни, апельсини, кипариси, тут квітнуть пишні квіти та в’ються чудові алеї. Відвідувачі кажуть, що тут хочеться гуляти цілими годинами. Тож, тут однозначно варто побувати!
Ціни для відвідувачів: 70 грн. для дорослих, 35 грн. дітям від 7 до 14 років. Графік роботи у сезон: із 10.30 до 18.00, вихідний день – понеділок, у несезон: із 9.30 до 15.30 , вихідний день – понеділок.
Палац знаходиться в смт. Масандра, що в Ялтинському районі, тож дістатися Масандрівського палацу найлегше від Ялти на тролейбусі № 2 чи маршрутним таксі № 27. Їхати потрібно до зупинки "Верхня Масандра", а далі пройти пішки до палацу, дорога вверх за вказівниками.
Від Алушти можна дістатися по трасі Алушта-Ялта будь-яким маршрутним таксі до Ялти чи тролейбусом Алушта-Ялта, не доїжджаючи до Ялти вийти у Верхній Масандрі біля вказівника до палацу і так само прямувати пішки вверх за тими ж вказівниками.
Телефони: (0654) 23-53-47, +38 0654 32-17-28
http://ukrainainkognita.org.ua/massandrovskiy-dvorets/
http://www.epochtimes.com.ua/travels/world-in-pictures/krym-masandrivskyj-palac-96901.html