Одеський театр по праву належить до найкращих в Україні та й світі загалом. Яких лише знаменитостей не чули його стіни, яких лише зірок не приймали його килими та й узагалі хто, власне, про нього тільки не чув? Театр – витвір, як то кажуть, – «шедевральний»! За словами письменника Джеймса Олріджа: "Чудовий театр, я схожого за красою в жодній країні світу не бачив" (1983 рік).
Звісно, не завжди Одеський національний академічний театр опери та балету мав такі вигляд і назву як зараз. Раніше це була зовсім інша споруда класичного стилю із менш помітною пишнотою та значенням. Перша споруда була зведена у 1810 році за проектом відомого французького архітектора Тома де Томона. Під час свого перебування в Одесі у 1823-24 роках Олександр Пушкін побував у театрі і згодом згадав його у одному із своїх визначних творів «Євгені Онєгіні».
Цікавим є те, що хоча театр вміщував 800 глядачів, у залі було лише 44 крісла, а решта люд спостерігав стоячи! Тяжко, мабуть, зараз уявити як насолоджуватись 3-годинною виставою не сидячи в кріслі.
У 1873 році трапилась пожежа, яка знищила театр і відновлювати його не було із чого, а простіше було побудувати новий, досконаліший, чим і зайнялась знать міста.
Новий, чудесний та непересічний театр опери та балету було побудовано протягом 1884-1887 роках за проектом віденських архітекторів Ф.Фельнера і Г.Гельмера. Кажуть, що зразком послужила будівля Дрезденської Опери. Ці будови і справді багато чим схожі.
У 1926 році театру присвоєно статус «Академічний», а в 2007 – «Національний». Так виник Одеський національний академічний театр опери та балету.
Архітектура споруди – чудова, ззовні – це стиль переплетіння італійського відродження та бароко, а всередині – рококо. Будівля прикрашена скульптурами міфологічних істот: Орфея, Мельпомени та музи танцю Терпсіхори, також скульптурами, які відображають такі жанри драми як комедія та трагедія. Крім цього, споруда прикрашена бюстами О. Пушкіна, М. Гоголя, О. Грибоєдова, М. Глінки. Сама споруда конкурує величністю та красою із Львівським. А люстра, яка прикрашає стелю театру важить 2 200 кг! Уявити страшно!
На сцені одеського театру співали славнозвісні Енріко Карузо, Федір Шаляпін, Соломія Крушельницька, Антоніна Нєжданова, а диригували величні П. І. Чайковський, М. А. Римський-Корсаков, С. В. Рахманінов.
Завітавши в Одеський театр опери та балету усі запевняють, що варто відвідати такі вистави як: «Кармен», «Травіата», «Чіо-Чіо-Сан», «Ріголетто», «Запорожець за Дунаєм», «Наталка-Полтавка», «Жизель», «Трубадур», «Лускунчик» або ж «Спляча красуня». Ну чи по бажанню виберіть собі щось що вам до вподоби із діючого репертуару на сайті театру: http://www.opera.odessa.ua/ .
Або ж відвідайте театр просто на екскурсії, така послуга також є на сайті.
Окрім цього тут є музей «Історія театру». Тут відвідування здійснюється організованими групами по вівторках, середах, четвергах, п'ятницях і суботах - о 12:30, 14:30 і 16:30, а в неділю - о 16:30 у супроводі екскурсовода.
Квитки можна придбати в касі театру. Ціна квитка для дорослих - 20 грн., для учнів - 10 грн. Для учасників ВВВ, інвалідів і дітей до 5-ти років відвідування музею безкоштовне.
Театр знаходиться за адресою: Україна, 65026, м. Одеса, пр. Чайковського, 1.
Тел.: (048) 780-15-09 - каси театру;
Тел.: (048) 780-15-28 - головний адміністратор;
Тел.: (048) 722-49-04 - телефон-факс приймальної;
Тел.: (048) 722-22-30 - приймальня генерального директора.
E-mail: opera.odessa.ua@gmail.com
http://www.opera.odessa.ua/
http://ukrainainkognita.org.ua/odesskiy-teatr-operyi-i-baleta/