Лівадійський палац - це цілий палацовий комплекс, що знаходиться в смт. Лівадія в АР Крим. Це чудовий зразок архітектури, який тішить очі багатьох навмисних туристів та випадкових відвідувачів. Колись це була літня резиденція російських імператорів. Очевидці називають його шедевром архітектури. Чим це місце таке цікаве та особливе?
Дата заснування: кінець ХVІІІ століття
Початок роботи: 10.00
Кінець роботи: 18.00
Стан місця: чудовий
Загальна площа: 1,0035 гектара
Збудований Лівадійський палац у 1790-х роках грецьким офіцером Ламбросом Кацонісом, щоправда тоді то був лише маєток, названий на честь рідного міста грека. Згодом йому було тут встановлено погруддя.
Наступним власником маєтку був командир Балаклавського грецького батальйону Теодосіосу Ревеліотісу, тоді польський магнат Лев Потоцький, який і перебудував дім на палац, а також розсадив чудесний ландшафтний парк.
Наступний період з історії палацу (1860-1917 роках) називають царським, адже усі ці роки тут жила царська родина Романових. У цей час будівлю перебудували та збільшили у так званий Великий палац, поруч ще один Малий палац у східному стилі, 2 церкви та ще багато додаткових будівель. Придворним архітектором був Монігетті.
У 1904 році палац був знесений та протягом квітня 1910 року до травня 1911 року відбудовувався.
Радянський період відзначився тим, що тут розміщувалося міністерство землеробства поваленого Тимчасового уряду, потім тут був санаторій „Селянський курорт «Лівадія»“, у 1922 році було відкрито музей «побуту останньої династії Романових» (діяв лише 5 років).
У 1977 році це було місце зйомок музичної комедії «Собака на сіні» (кіностудія «Ленфильм»). А в 1982 році внутрішній двір Лівадійського палацу була місцем зйомок фрагменту фільма «Повернення резидента» (кіностудія ім. М.Горького). Також уже у ХХІ столітті палац засвітився в одній із серій 4-го сезону популярного серіалу «Свати».
Архітектура Лівадійського палацового комплексу чудова та незвина дл України і її сталих традиційних будівель з ромальовками, що нагадують вишиванки. Тут усе зовсім по-іншому, тут переплилися італійське Відродження, Ренесанс із східно-візантійськими мотивами.
Палацовий комплекс налічує Великий Палац ( його ще називають Білим, через білий інкерманський камінь, з якого він збудований), Світський корпус, палацову церкву Воздвиження Чесного Хреста, палац міністра двору барона Фредерікса та чудовий італійський дворик.
Величні хрести, потрійні та подвійні вікна, мозаїки, чудні закавказькі орнаменти, білосніжні фасади, які прикрашені художнім різьбленням. Скульптура химери, мармурові леви схожі до сфінксів, різьблення на дверях і мармурових диванах, великі теракотові ваз із декоративними рослинами… Шедеври виконані за мотивами Рафаеля… Аж у голові паморичиться! Чи не так? А якби ж побачити це все на власні очі? Чому б і ні! Адже сьогодні це палац-музей, який з радістю зустріне кожного із вас. Окрім цього це ще й кардіологічний санаторій «Лівадія» і один із найгарніших парків південного берега Криму.
Музей працює: із 10.00 до 18.00, вихідний день – середа.
Розташувався Лівадійський палацовий комплекс у АР Крим, смт. Лівадії, що за 2 км від Ялти. Тож дістатись сюди найпростіше від міста Ялта, звідки їздять рейсові автобуси
Адреса: 98655, Україна, АРК, м.Ялта, смт.Лівадія вул. Батурина, 40
Тел.: (0654) 31-55-79
http://7chudes.in.ua/node/10186
http://ru.wikipedia.org/wiki/Ливадийский_дворец