Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Свято-Макаріївська церква на Татарці

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 06.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Макаріївська церква – це єдина дерев’яна церква Києва, якій виповнилося більше сотні літ. Ця духовна цитадель знаходиться в історичній частині Києва на славнозвісній горі Татарці, неподалік тих місць, де, за переказами, було поховано князя Олега. У затінку багаторічних київських каштанів і лип і знаходиться храм, до якого їдуть з усієї України, адже духовна сила тут особлива.

  Фото. Свято-Макаріївська церква на Татарці Фото. Свято-Макаріївська церква на Татарці Фото. Свято-Макаріївська церква на Татарці

  Початок роботи:

  Особливості місця

  Перші згадки про Макаріївську церкву на Татарці є в документах 1897 року – там ідеться про будівництво дерев’яного храму. І, дійсно, деревяних храмів у Києві з такою історією немає. Церква названа на честь священномученика Макарія, митрополита Київського і всія Русі, який жив у 15 столітті. Жертвою Макарія стало власне життя, яке він втратив під час проведення богослужіння у храмі у часи татарських набігів. Макарія було вбито як раз під час служби. Саме 400 років потому й було закладено церкву на честь святого Макарія, також при ній відкрито церковно-парафіяльну школу.

  Церква знаходиться на мальовничій горі Татарці, яка теж має свою багату історію, поміж Лисою горою та Щекавицею. Назва місця Татарка походить від її колишніх поселенців, майже шістдесяти сімей татар, які заселилися на цю територію приблизно у 1860-х роках. Татарка сьогодні – це справжній оазис, розташований майже в центрі столиці, тихе місце, де можна чудово відпочити. Природа тут справді незвична для урбанізованого міста – густі зарослі і яри, галявини і тераси, які створюють атмосферу далекої глибинки. Однак, порушує це враження лише одне – краєвид Києва, який, мов на долоні, перед мандрівником. А також духовною перлиною цього місця є Макаріївська церква, яка несе в собі глибокий сенс православного життя, а також це місце ніби створене для роздумів про власне життя кожного – чудова природа і спокій так і спонукають до цього.

  Макаріївську церкву прикрашають ікони, які створив народний художник України Іван Іжакевич. На честь 500-річчя після смерті святого Макарія навпроти церкви було розбито сквер, а також споруджено альтанку-каплицю.


  Поради незнайомцю

  Служба в Макаріївській церкві проходить з 8:00, у неділю – з 7:00.

  З пагорба, де розташована церква, відкриваються мальовничі краєвиди, видно майже пів-міста! Звідси відмінний вид на Рибальський острів та Оболонь.


  Свято-Макаріївська церква на Татарці. Як добратися?

  Адреса Макаріївської церкви: вулиця Стара Поляна, 46.

  Добиратися краще на метро – це станція «Лукянівська». Потім від станції метрополітену потрібно їхати автобусом №31 до Макарівської церкви.


  Література

  1. http://celitel.kiev.ua/index.php/kakotmolitabortu.html

  2. http://www.oldkyiv.org.ua/data/makar.php?lang=ua

  Фото: http://archunion.com.ua/foto-galery_010_002.shtml

  http://io.ua/8384221p

  Теги:

  Лиса гора Щекавиця

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві