Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Маєток Лібермана – сучасний Будинок письменника

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 05.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Одним із красивих своєю архітектурою будинків Києва є маєток Лібермана, або ще Будинок письменника, виконаний у силі неоренесансу. Будівля, споруджена у 19 столітті, пережила велику історію змін за ці часи, але й досі залишається пам’яткою столиці. З 50-х років минулого століття це будівля Спілки письменників України.

  Фото. Маєток Лібермана – сучасний Будинок письменника Фото. Маєток Лібермана – сучасний Будинок письменника Фото. Маєток Лібермана – сучасний Будинок письменника Фото. Маєток Лібермана – сучасний Будинок письменника

  Особливості місця

  Історія розповідає, що спочатку будинок на розі вулиці Банкової та Інститутської належав градоначальнику Санкт-Петербурга Ф. Трєпову. Проект цього будинку він замовляв у головного архітектора Києва В. Ніколаєва. За проектом та побажаннями замовника будинок мав бути у формі літери «Г». Однак Трєпов прожив у цьому особняку недовго, і згодом власником розкішної садиби став Симха Ліберман – син знатного цукрового підприємця та купця. Так, почалося володарювання маєтком Лібермана, з ім’ям якого і досі пов'язаний будинок.

  Важливо, що Ліберман знову звернувся до архітектора В. Ніколаєва за допомогою у реконструкції будинку. Отож, за той час було внесено багато змін, які збереглися й до сьогодні. За проектом до будинку по вулиці Банковій добудували ліве крило, обновили парадні сходи та фасади. Після оновлень будинку мармуром та гранітом, він набув вигляду справжнього палацу. Цікаво, що за проектом будинок ніби було поділено на дві частини, зокрема в одній знаходилися контори цукрових заводів, а в іншій – житлові кімнати: кабінет, вітальня, дитячі кімнати та спальня.

  Особняк Лібермана – приклад великої розкоші, адже все в будинку цієї родинку було найкращим – кімнати оформлювалися відповідно до архітектурного стилю неоренесансу: інкрустований паркет, найкраще дерев’яне омеблювання. Також в оформленні будинку наявні стилі бароко, класицизму та мавританського мистецтва. Цікаво, що сходи до центрального входу будинку Лібермана було обплетено сталевим ажурним плетінням із за компонованими у ньому ініціалами «SL» - Симха Ліберман.

  Особливість помешкання Симхи Лібермана – це пишно оздоблені груби, з яких й до сьогодні збереглися 17. Це різні за формою і творчим задумом каміни, круглі груби, кутові, які цікаво декоровані в готичному стилі. Ці грубки прикрашені ліпниною голів міфологічних істот, різними символами та медальйонами.

  Ліберман мав двох синів і доньку. Сини, до речі, мешкали в особняку по Інститутській 8 – ще один цікавий особняк Ліберманів зі своєю історією. Коли з династії Ліберманів не залишилося нікого в живих, будинок використовувався різними державними установами, зокрема тут була й бібліотека, дитячий садочок, міський будинок пропаганди та агітації ім.Сталіна тощо. І лише з 1953 року у цьому приміщенні відкрито будинок Національної Спілки письменників України, який діє й до сьогодні.


  Поради незнайомцю

  Будинок Лібермана знаходиться на розі вулиць Банкової та Інститутської, тож у цьому районі ви можете оглянути й маєток синів Симхи Лібермана, який розташовано на вулиці Інститутській під номером 8.

  Також у маєтку Лібермана, що тепер є Спілкою письменників України, щороку проводиться більше двохсот різних творчих заходів: читання, зустрічі, вечори тощо.

  На подвір’ї маєтку знаходиться ресторан.


  Маєток Лібермана – сучасний Будинок письменника. Як добратися?

  Адреса маєтку Симхи Лібермана: вулиця Банкова, 2.

  Дістатися найкраще на метро – це станції «Хрещатик» ( з виходом на Інститутську), або ж станція метрополітену – «Арсенальна».


  Література

  1. http://drymba.net/uk/1035512-budynok-libermana-kyiv

  2. http://www.interesniy.kiev.ua/maps/catalog.php?p=1280

  3. Фото: The portal of the Liberman manor: Martofliak та http://www.interesniy.kiev.ua/maps/catalog.php?p=1280

  Теги:

  архітектор В. Ніколаєв

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві