Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Липки

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 05.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Головною ланкою сучасного столичного життя є місцевість, яку називають Липки – це частина Печерського району Києва. Тут розташовані будівлі Адміністрації Президента України, Верховна Рада України та багато інших адміністративних споруд столиці. Мандрівка цією територією – це не лише цікава подорож сучасністю, але й перенесення в історичне минуле Києва.

  Фото. Липки Фото. Липки Фото. Липки Фото. Липки

  Особливості місця

  Липки знаходяться між вулицями Михайла Грушевського, Банковою, академіка Богомольця та Лютеранською. Поетична назва цієї частини Печерського району походить від алеї лип, які були висаджені тут у середині 18 століття як окраса навколо Кловського палацу.

  Інтенсивна забудова липок почалася на початку 19 століття, тоді й було вирубано мальовничу алею лип. Липки – це історичне місце, яке завжди відзначалося своєю особливістю, тут ще з середини 19 століття проживали знатні вельможі та аристократи. Тут було збудовано багато особняків для багатіїв. Зокрема на цій території був будинок генерал-губернатора, дім командувача військами Київського військового округу, перша київська гімназія та банки. Саме з цих часів на Липках і почав формуватися центр адміністрації Києва.

  Сьогодні в Липках знаходиться Адміністрація Президента України, Верховна Рада України, Будинок Уряду, Національний Банк України, Інститут глобальних стратегій, Український фонд культури тощо.

  Варто зазначити, що в місцевості Липки збереглися деякі зелені насадження вулиць, а саме – розкішні клени, які дають прохолоду в спекотні дні.


  Поради незнайомцю

  У Липках розташовані не лише важливі адміністративні споруди Києва, але й заклади мистецького спрямування, зокрема Київський академічний театр юного глядача, який було засновано 1924 року Олександром Соломарським та Іриною Дєєвою. Адреса театру - це вулиця Липська, 15/17. Телефон для довідок: +38(044) 253 62 19.

  Репертуар театру складає більше, ніж тридцять вистав за творами класиків світової драматургії: чехова, Мольєра, Шекспіра, Франка і т. д.

  На Липках знаходиться готель «Національний». Також тут розміщені ресторани «Київ» та «Особняк на Липках».


  Липки . Як добратися?

  Дістатися до Липок можна на метро – це станція «Хрещатик» (вихід на Інститутську). Потім піднятися вгору вулицею Інститутською. Або ж можна вийти на станції метрополітену «Арсенальна».

  Література

  1. http://www.ukrainehotelsonline.com/ua/Kiev-Flights/district-Lypky.html

  2. http://www.kievtown.net/ukr/kiev_theaters/theater_tuz.html

  Фото: http://lenta.mk.ua/article/642307.html

  http://nikvesti.com/news/9979?print=y

  Теги:

  Верховна Рада України Національний Банк України

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві