Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Хрещатий парк – окраса Києва

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 04.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Неймовірно чарівне місце, яке відкриває прекрасний вид на Дніпро й Поділ, - це Хрещатий парк, який розташований в історичній частині Києва. Головний вхід до парку розташований на Європейській площі, отож побувати в Хрещатому парку – значить побачити одні з найкращих місць Києва, адже парк продовжений аж до Володимирського спуску та мальовничих схилів Дніпра.

  Фото. Хрещатий парк – окраса Києва Фото. Хрещатий парк – окраса Києва Фото. Хрещатий парк – окраса Києва Фото. Хрещатий парк – окраса Києва

  Особливості місця

  Старовинна назва Хрещатого парку – сад Купецьких зборів. Саме таку назву парк отримав у 19 столітті завдяки збудованій неподалік будівлі Державної Філармонії України, у якій проходили Купецькі збори. У цій будівлі проходили пишні бали та звані вечори, виступали найкращі оркестри. Свою сучасну назву парк отримав недавно. За історію свого існування Хрещатий парк не раз переплановували, зокрема за радянських часів тут було багато ідеологічних пам’яток.

  Сьогодні Хрещатий парк разом із Маріїнським складає Паркове кільце Києва. Саме цими парками полюбляють гуляти туристи, а також ці місця включено у список екскурсій столицею. У Хрещатому парку ростуть не лише звичні для України рослини, але й деякі види рослин привезених із-за кордону, які прижилися у наших кліматичних умовах.

  Цікавим у Хрещатому парку є монумент «Возз’єднання України з Росією». Сьогодні цю композицію називають Аркою Дружби народів. Вона являє собою бронзову скульптуру робітників – росіянина і українця, які тримають орден дружби народів. Ця композиція уособлює братство слов’янських народів.

  Також у Хрещатому парку знаходиться Музей води. Головна мета Музею води – розповісти відвідувачам про важливість цього життєво необхідного ресурсу. У водному центрі ви побачите, який шлях долає вода від дощових хмар аж до річкового осаду тощо. Така цікава експозиція знаходиться під землею, куди треба їхати ліфтом. Також у підземеллі знаходиться прототип артезіанської свердловини – і всі ці враження ви отримуєте в справжньому підземному гроті, який неможливо описати, а треба тільки побачити.

  Неподалік парку розташувався Театр ляльок, будівля якого – це казкове диво у вигляді замку. На подвірї театру багато казкових скульптур, фонтанів різної форми, а саме приміщення знаходиться на невеликому пагорбі.


  Поради незнайомцю

  Музей води працює у такі дні: середа, четвер, п’ятниця з 10:00 до 17:00; субота, неділя з 10:00 до 18:00.

  Розклад роботи Театру ляльок - з 11:00 до 19:00; вихідний – понеділок.


  Хрещатий парк – окраса Києва . Як добратися?

  Дістатися до Хрещатого парку можна на метро – це станції «Хрещатик» (вихід на вул. Інститутську); «Майдан Незалежності»; або «Поштова площа». Від ст. метро «Майдан Незалежності» пройти по вулиці Хрещатик до Європейської площі.

  Література

  1. http://www.kievtown.net/ukr/sights/kreschatiy_park.html

  2. http://www.nedaleko.ua

  Фото: http://mapia.ua/ua/kyiv/parki-ta-sady/hreschatiy-park--377905

  Теги:

  Музей води

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві