Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Софіївська площа столиці

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 04.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Однією з найдавніших площ Києва є Софіївська (Софійська) площа. Вона – уособлення історії й культури багатьох віків древнього Києва. Названа площа на честь Софійського собору, який збудовано на цій території майже тисячу років тому. Також Софійська площа – це візитна картка столиці, саме тут розташований відомий пам’ятник Богдану Хмельницькому, який відкриває Київ перед гостями і туристами. Історія та пам’ятки площі варті уваги.

  Свята Софія Богдан Хмельницький, Софіївська площа Софіївська площа Фото. Софіївська площа столиці

  Особливості місця

  Софіївська площа розташована між Володимирським проїздом, вулицею Алли Тарасової, Софійською вулицею і Рильським провулком.

  Софійський собор, якому площа й завдячує своєю назвою, збудований у 1037 році. За давніми переказами, саме на цьому місці у 1036 році, Ярослав Мудрий розгромив печенігів. Саме після цієї події тут почали будувати Софійський собор, а площу назвали Софійською. Довгий час на цій площі відбувалися князівські зібрання та віче, які раніше проходили на Подолі.

  Софійський собор на площі – це уособлення довершеної архітектури часів Київської Русі. Сюди поспішають не лише віряни як до духовного джерела, але й просто мандрівники, щоб помилуватися цією красою і величчю. За свою історію Софійський собор зазнавав руйнувань ворогів, але все-таки ця святиня збереглася й до сьогодні. І всі бажаючі можуть відвідати музей «Софія Київська». У соборі Святої Софії перед відвідувачами відкривається дивовижність монументального розпису. Зокрема крізь віки до нас дійшло понад 260 квадратних метрів мозаїк та 3000 квадратних метрів фресок. Особливу цінність складають мозаїки 11 століття, які є прикрасами головної частини храму. Одним із мозаїчних шедеврів вважається зображення Оранти – це постать Богоматері, руки якої підняті в молитві. Українці вважають собор символічним знаком столиці – доки живе собор Софії доти й буде існувати Київ.

  Ще одним відомим місцем Софіївської площі є монумент Богдану Хмельницькому, який було встановлено 120 років тому. П’єдестал для пам’ятника споруджено з каміння, яке залишилося після будівництва мосту через Дніпро. Сьогодні пам’ятник Богдану Хмельницькому – частина усіх екскурсійних маршрутів Києва.

  Софївська площа – не лише місце збереження історії Києва, але й просто чудове місце для відпочинку у столиці. Площа і навіть квартали навколо неї – один із найдавніших і найкрасивіших куточків Києва.

   


  Поради незнайомцю

  Щороку на Софійській площі відбувається український вертеп – народний різдвяний театр. Також на цьому місці проходять народні гуляння з нагоди різних свят, відбуваються концерти фольклорних ансамблів. Взимку тут діє безкоштовний каток.


  Софіївська площа столиці . Як добратися?

  До Софіївської площі можна дістатися на метро: від ст. метро «Майдан Незалежності», йти квартал по вулиці Софіївській.


  Література

  1. http://www.kievtown.net/ukr/sights/sofievskaya.htm

  2. http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/sofiyska-ploscha--943980

  3. http://kiev-pravda.kiev.ua/2012/05/sofijska-ploshha/

   

  Фото: http://www.fototerra.ru/gallery.html?id=853 та http://www.kiev-live.com/photo/ulicy_kieva/sofijskaja_ploshhad/7-0-4

   

  Теги:

  пам’ятник Богдану Хмельницькому

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві