Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Площа Перемоги

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 04.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Площа Перемоги у Києві – це ще одне красиве місце, яке маю свою далеку й цікаву історію, важливу для столичного життя. Сьогодні на площі знаходяться такі установи, як будівля Київського цирку, універмаг «Україна», шикарний готель «Либідь» тощо. Але головною окрасою площі є обеліск на честь сорокаріччя Перемоги «Місту-герою Києву» у другій світовій війні – це уособлення мужності народу та окраса столиці.

  Фото. Площа Перемоги Фото. Площа Перемоги Фото. Площа Перемоги Фото. Площа Перемоги

  Особливості місця

  Площа Перемоги знаходиться у Шевченківському районі міста і розташовані між проспектом Перемоги, бульваром Тараса Шевченка, вулицями Воровського, Дмитрівською, О. Гончар і Старовокзальною.

  У минулому площа Перемоги відігравала значну роль в житті Києва. У середині 19 століття це була базарна площа західної частини міста, яка називалася Галицькою. За тих часів тут була церква Івана Златоустого, яка, на жаль, не збереглася до наших днів – була знищена у 1934 році.

  Колись ця територія, де знаходиться тепер пожвавлена людом і життям площа, вважалася майже пустинною, а селилися тут переважно бідні люди, які приїздили до столиці на заробітки.

  Сьогодні на площі Перемоги знаходиться Київський національний цирк, який було відкрито майже сімдесят років тому, сконструював його архітектор В. Жуков. Приміщення цирку розраховане на 2000 місць. Це один із найстаріших цирків Києва. Цирк працює й до сьогодні та має різножанрових артистів та балетну трупу.

  Також цікавим на площі Перемоги є й будівля універмагу «Україна», яку вже оновили відповідно до сучасного життя, але вона також пам’ятка минулого століття, зведена у 1960-му році.

  На проспекті Перемоги, що поруч із площею знаходилися такі цікаві старовинні будинки, як конторський будинок бази Товариства Нобеля – під номером 13, а також цікавий за своєю архітектурою житловий будинок під номером 26. Історії та сьогоденню площі Перемоги присвячено фотоальбом Дмитра Малакова «Тут був Євбаз, а потім — площа Перемоги». Площа Перемоги – особливо романтичне місце увечері – все сяє вогнями, вмикається під світка обеліску Перемоги – це все сприяє романтичному настрою та відпочинку.


  Поради незнайомцю

  На ночівлю можна залишитися у готелі «Либідь» (телефон : +380 44 239 7600) або готелі «Ольвія».

  Також на площі Перемоги знаходиться багато розважальних закладів: боулінг-клубів, більярдних закладів, кафе тощо.


  Площа Перемоги. Як добратися?

  Найближчі станції метро – це «Вокзальна» та «Університет». Від станції метро «Університет» пройти бульваром Шевченка до площі Перемоги. До площі йде автобус під номером 7, а також тролейбуси № 5, 8, 17.

  Література

  1. http://www.kievtown.net/ukr/sights/circus.htm

  2. http://kiev-pravda.kiev.ua/2012/09/peremogi-ploshha/

  3. http://www.grad.kiev.ua/p-03.htm

  Фото: http://kiev-pravda.kiev.ua/2012/09/peremogi-ploshha/ та

  http://io.ua/22790823p

  Теги:

  універмаг «Україна» готель «Либідь»

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві