Невід’ємна частина парків Києва – це Міський сад, який є одним із найстаріших пам’яток садово-паркового мистецтва столиці. Поруч із Міським садом, вздовж правого берега Дніпра, знаходяться Хрещатий парк, Володимирська гірка, Аскольдова могила, парк Слави. Але Міський сад – це особливе місце для відпочинку у столиці. Саме тут знаходиться Київський місток закоханий, яким так прагнуть пройтися люблячі серця.
Міський сад – чудове місце відпочинку у гамірливій столиці. Сьогодні площа саду у столиці складає приблизно 12 гектарів. Парк було створено кілька століть тому у 1743 році – це одночасно із будівництвом Маріїнського палацу – за вказівками імператриці Єлизавети. У ті часи тут росли виноградники, шовковичні та плодові дерева – це, дійсно, був сад із усіма його рослинними різновидами. Також у Міському саду було багато квітів, зокрема були поширені клумби з поетичною назвою «Долина троянд». Міський сад колись носив такі ймення, як: Царський та Першотравневий, - їх ви можете почути від киян і досі. Нині Міський сад розташований між Маріїнським і Хрещатим парками.
До сьогодні у парку залишився чавунний фонтан, який був ще з часів створення саду, а також пішохідний міст, який було закладено ще у 1900-х роках за проектом відомого мостового будівельника, «батька електрозварювання» Євгена Патона. Це один із перших розбірних металевих мостів в Україні. Нині довжина Мосту закоханих 50 метрів, ширина приблизно 2,2 метри. Кияни не рідко називають Парковий міст ще й «Чортовим мостом», адже з нього стрибали й ті, чиє кохання залишалося нерозділеним. Однак, попри все, Місток Закоханий у Києві – улюблене місце для зізнань у любові, пропозицій «руки і серця» та романтичних побачень. А прикрашений він відповідно – «замочками кохання», що мають скріпити любов навічно, зізнаннями в почуттях, що іноді переходять в цілі «поеми» та кольоровими стрічками.
Сьогодні більшу частину Міського саду займає спортивний комплекс «Динамо». Також у Міському саду знаходяться пам’ятники Лесі Українці, М. Глінці та М. Заньковецькій.
У міському саду відкрито літній концертний майданчик, де часто проводяться різні заходи.
З Мосту Закоханих можна розглянути майже весь правий берег Дніпра, цю частину міста видно, як на долоні. З Мосту Закоханих також відкривається чудовий вид на Труханів острів, Дарницю та Дніпро.
Найближча станція метрополітену – «Майдан Незалежності». Від Хрещатика можна пройти в сторону Європейської площі, потім пройти повз стадіон ім. Лобановського – Міський сад перед вами!
Або йдемо від Європейської площі до Арки Дружби народів, звідти вгору по сходах через Хрещатий парк. Дістатися можна й автобусом № 43.
1. http://restplace.com.ua/uk/architecture/miski
2. "Київ. Енциклопедичний довідник" УРЕ, Київ-1981
Фото: http://images.yandex.ua та http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/mistok-zakohanih--857151