Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Міський сад Києва

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 04.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Невід’ємна частина парків Києва – це Міський сад, який є одним із найстаріших пам’яток садово-паркового мистецтва столиці. Поруч із Міським садом, вздовж правого берега Дніпра, знаходяться Хрещатий парк, Володимирська гірка, Аскольдова могила, парк Слави. Але Міський сад – це особливе місце для відпочинку у столиці. Саме тут знаходиться Київський місток закоханий, яким так прагнуть пройтися люблячі серця.

  Пішохідний міст у минулому столітті Фото. Міський сад Києва Пішохідний міст сьогодні пам'ятник Глінці

  Особливості місця

  Міський сад – чудове місце відпочинку у гамірливій столиці. Сьогодні площа саду у столиці складає приблизно 12 гектарів. Парк було створено кілька століть тому у 1743 році – це одночасно із будівництвом Маріїнського палацу – за вказівками імператриці Єлизавети. У ті часи тут росли виноградники, шовковичні та плодові дерева – це, дійсно, був сад із усіма його рослинними різновидами. Також у Міському саду було багато квітів, зокрема були поширені клумби з поетичною назвою «Долина троянд». Міський сад колись носив такі ймення, як: Царський та Першотравневий, - їх ви можете почути від киян і досі. Нині Міський сад розташований між Маріїнським і Хрещатим парками.

  До сьогодні у парку залишився чавунний фонтан, який був ще з часів створення саду, а також пішохідний міст, який було закладено ще у 1900-х роках за проектом відомого мостового будівельника, «батька електрозварювання» Євгена Патона. Це один із перших розбірних металевих мостів в Україні. Нині довжина Мосту закоханих 50 метрів, ширина приблизно 2,2 метри. Кияни не рідко називають Парковий міст ще й «Чортовим мостом», адже з нього стрибали й ті, чиє кохання залишалося нерозділеним. Однак, попри все, Місток Закоханий у Києві – улюблене місце для зізнань у любові, пропозицій «руки і серця» та романтичних побачень. А прикрашений він відповідно – «замочками кохання», що мають скріпити любов навічно, зізнаннями в почуттях, що іноді переходять в цілі «поеми» та кольоровими стрічками.

  Сьогодні більшу частину Міського саду займає спортивний комплекс «Динамо». Також у Міському саду знаходяться пам’ятники Лесі Українці, М. Глінці та М. Заньковецькій.

  У міському саду відкрито літній концертний майданчик, де часто проводяться різні заходи.


  Поради незнайомцю

  З Мосту Закоханих можна розглянути майже весь правий берег Дніпра, цю частину міста видно, як на долоні. З Мосту Закоханих також відкривається чудовий вид на Труханів острів, Дарницю та Дніпро.

  Міський сад Києва . Як добратися?

  Найближча станція метрополітену – «Майдан Незалежності». Від Хрещатика можна пройти в сторону Європейської площі, потім пройти повз стадіон ім. Лобановського – Міський сад перед вами!

  Або йдемо від Європейської площі до Арки Дружби народів, звідти вгору по сходах через Хрещатий парк. Дістатися можна й автобусом № 43.


  Література

  1. http://restplace.com.ua/uk/architecture/miski

  2. "Київ. Енциклопедичний довідник" УРЕ, Київ-1981

  Фото: http://images.yandex.ua та http://mapia.ua/ua/kyiv/pamyatki/mistok-zakohanih--857151

  Теги:

  пам’ятник Лесі Українці М. Глінка М. Заньковецька

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві