Цікавою архітектурною пам’яткою класицизму з елементами бароко на вулиці Володимирівський є Київський міський будинок учителя. Це красиве приміщення має свою більше ніж столітню історію відновлень і перебудов. Сьогодні ж туристи поспішають до Будинку вчителя, щоб подивитися на архітектурну оздобу споруди з камінними барельєфами.
Історія Будинку учителя почалася ще з 1899 року, коли у Києві було ухвалено відкрити Педагогічний музей. Колекція Педагогічного музею складала різні підручники, матеріали з історії освіти, наочні приладдя, атласи, репродукції відомих картин, дитячі твори, малюнки тощо. Багато для Педагогічно музею придбав відомий київський меценат статський радник Могилевцев. Для ремонту приміщення щедрий меценат виділив більше ніж 500 карбованців. У розпорядженні музею була велика бібліотека.
Будинок учителя, як часто називають це приміщення кияни, вконана у стилі класицизму. Архітектором проекту будівлі був відомий київський підрядник Гінсбург. З 1900-х років у музеї працювали концертний, лекційний і виставковий зали.
З історії відомий цікавий факт, що у приміщенні Будинку вчителя була резиденція Центральної Ради України, яку очолював Михайло Грушевський. Саме тут було підписано четвертий Універсал, що проголошував народження Української Народної Республіки.
У роки війни і пізніше у приміщенні будинку вчителя були різні установи, які швидко змінювали одне одного. Тут була й Українська державна академія мистецтв та Музей революції тощо. Після війни було й збільшено площу будинку, що ніяк не завадило чудовому архітектурному стилеві дому.
Сьогодні у цьому приміщенні на вулиці Володимирській кілька залів займає Музей Педагогіки. У концертному залі Будинку Вчителя проводяться різні концерти та театральні постановки.
Щодо відвідин Музею педагогіки, то всю інформацію про його роботу можна дізнатися за телефоном: +38 (044) 234 30 72.
Окрім самого архітектурного вигляду Будинку Вчителя, в ньому ще й регулярно проводяться культурні заходи й театральні вистави, тому побачити є що.
Адреса Будинку вчителя – це вулиця Володимирська, 57.
Найкраще дістатися на метро - найближча станція метро «Театральна» та «Золоті ворота».
1. http://www.kievtown.net/ukr/kiev_entertaments/teachers_club.html
2. http://www.guon.kiev.ua/?q=node/873
Фото: http://images.yandex.ua/yandsearch