Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 04.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Боричів Тік – це одна з найвідоміших вулиць Києва у Подільському районі міста. Пролягає вулиця від Боричевого узвозу до вулиці Флорівської. Сьогодні на вулиці Боричів Тік залишилося багато архітектурних пам’яток минулого – це й будинок дружини канцеляриста, будівля Самсона Стрільбицького, виконана у стилі класицизму, будинок Миколи Закревського та багато інших цікавих споруд. З Боричевим Током також пов’язані цікаві історії та легенди Києва.

  Фото. Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Фото. Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Фото. Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Фото. Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік

  Особливості місця

  Про походження назви вулиці Боричів Тік судити однозначно неможливо. За одними джерелами ймення цієї місцевості походить від урочища «Борич», що знаходилося у цьому місці, за іншими – від назви гори, тепер це Андріївська гора. Також існує версія, що походження назви вулиці пов’язано з воєводою Боричем, а тік – місце молотіння зерна, ще один варіант – територія пов’язана з проживанням на ній збирача податків – «борича» («бируча»). Як воно насправді – хтозна, але вулиця Боричів Тік – це цікаве місце Києва, де багато історичних споруд столиці.

  Вулиця Боричів Тік виокремилася після пожежі на Подолі за новим переплануванням історичної частини Києва у 1811 році за макетом архітектора В. Гесте.

  Сьогодні цікавим на вулиці Боричів Тік залишається будинок №32, який збудовано у 19 столітті, та він довгий час належав Києво-Подільському Успенському собору. Будинок №30 належав дружині канцеляриста, дворянці Х. Хільчевській. Будинок згодом перебудовувався, що додало йому стильового оформлення 20 століття. Пізніше в цьому приміщенні з 1914 року була «Майстерня дамського одягу О. Якушко» - тож можна побачити справжній бутік модного одягу минулого століття.

  Привертають увагу й будиночки на підгірному боці вулиці Боричів Тік. Зокрема будинок №25 – це колишня домівка Ладо Кецховелі, що навчався у духовній семінарії разом із Й. Сталіном. У цьому будинку під час обшуку було знайдено революційну літературу, за що його було виключено з семінарії.

  Цікавими на цій вулиці є й будинок №22, де мешкав один із відомих київських лікарів, Ф. Дашкевич та споруда № 22-а, де була чоловіча гімназія. Ці будинки виконанні у стилі 19 століття, мають красиву архітектуру та наповнюють відвідувачів духом київського минулого. Це треба бачити!


  Поради незнайомцю

  Боричів Тік – вулиця звивиста, тому тут, як ніде, чудова узгірська природа, якою особливо приємно насолоджуватися восени, коли все довкола в різнобарвному вбранні.

  На вулиці є такі готелі, як «Діброва» та «Тетра-В».

  До вулиці Боричів Тік прилучаються: вулиці Ігорівська — Андріївська — пров. Зелінського і Андріївський узвіз.


  Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік. Як добратися?

  Дістатися найкраще на метро до вулиці Боричів Тік. Це такі станції метрополітену: «Контрактова площа» або «Поштова площа».

  Література

  1. http://www.oldkyiv.org.ua/data/bor_tik.php?lang=ua

  2. http://www.grad.kiev.ua/b-04.htm

  Фото: http://promap.ua/22804.

  Теги:

  Поділ Х. Хільчевська

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві