Боричів Тік – це одна з найвідоміших вулиць Києва у Подільському районі міста. Пролягає вулиця від Боричевого узвозу до вулиці Флорівської. Сьогодні на вулиці Боричів Тік залишилося багато архітектурних пам’яток минулого – це й будинок дружини канцеляриста, будівля Самсона Стрільбицького, виконана у стилі класицизму, будинок Миколи Закревського та багато інших цікавих споруд. З Боричевим Током також пов’язані цікаві історії та легенди Києва.
Про походження назви вулиці Боричів Тік судити однозначно неможливо. За одними джерелами ймення цієї місцевості походить від урочища «Борич», що знаходилося у цьому місці, за іншими – від назви гори, тепер це Андріївська гора. Також існує версія, що походження назви вулиці пов’язано з воєводою Боричем, а тік – місце молотіння зерна, ще один варіант – територія пов’язана з проживанням на ній збирача податків – «борича» («бируча»). Як воно насправді – хтозна, але вулиця Боричів Тік – це цікаве місце Києва, де багато історичних споруд столиці.
Вулиця Боричів Тік виокремилася після пожежі на Подолі за новим переплануванням історичної частини Києва у 1811 році за макетом архітектора В. Гесте.
Сьогодні цікавим на вулиці Боричів Тік залишається будинок №32, який збудовано у 19 столітті, та він довгий час належав Києво-Подільському Успенському собору. Будинок №30 належав дружині канцеляриста, дворянці Х. Хільчевській. Будинок згодом перебудовувався, що додало йому стильового оформлення 20 століття. Пізніше в цьому приміщенні з 1914 року була «Майстерня дамського одягу О. Якушко» - тож можна побачити справжній бутік модного одягу минулого століття.
Привертають увагу й будиночки на підгірному боці вулиці Боричів Тік. Зокрема будинок №25 – це колишня домівка Ладо Кецховелі, що навчався у духовній семінарії разом із Й. Сталіном. У цьому будинку під час обшуку було знайдено революційну літературу, за що його було виключено з семінарії.
Цікавими на цій вулиці є й будинок №22, де мешкав один із відомих київських лікарів, Ф. Дашкевич та споруда № 22-а, де була чоловіча гімназія. Ці будинки виконанні у стилі 19 століття, мають красиву архітектуру та наповнюють відвідувачів духом київського минулого. Це треба бачити!
Боричів Тік – вулиця звивиста, тому тут, як ніде, чудова узгірська природа, якою особливо приємно насолоджуватися восени, коли все довкола в різнобарвному вбранні.
На вулиці є такі готелі, як «Діброва» та «Тетра-В».
До вулиці Боричів Тік прилучаються: вулиці Ігорівська — Андріївська — пров. Зелінського і Андріївський узвіз.
Дістатися найкраще на метро до вулиці Боричів Тік. Це такі станції метрополітену: «Контрактова площа» або «Поштова площа».
1. http://www.oldkyiv.org.ua/data/bor_tik.php?lang=ua
2. http://www.grad.kiev.ua/b-04.htm
Фото: http://promap.ua/22804.