Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Феодосія

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 03.06.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  На березі Чорного моря у АР Крим розкинулося місто Феодосія. Місто затишне, гармонійне та історичне, яке щоріч запрошує завітати тисячі туристів та спраглих до моря чи історії людей. Кожен хто тут уже побував переконаний, що повернеться ще неодноразово, адже Феодосія аж перенасичена місцями для оглядин! То що ж то за таке місто?

  Фото. Феодосія Фото. Феодосія Фото. Феодосія Фото. Феодосія

  Дата заснування: 6 ст. до н. е.

  День міста: остання субота липня

  Населення: 70043 осіб (01.01.2011)

  Загальна площа: 35 км?

  Особливості місця

  Історія міста сягає ще VІ століття до н.е., коли ще навіть не було уявлення про Україну чи Крим. Заснували його, як і більшість кримських прибережних міст, грецькі колоністи, згодом воно було містом-державою. Феодосія була ласим шматком, тож свого часу була захоплена боспорійцями, генуезцями, турками та росіянами.

  Колись тут був один із найбільших у світі невольничих ринків Кафа, яку у 1616 році зруйнували запорожці. Окрім цього місто зазнавала кілька руйнувань, але щоразу його відновлювали. А вже у ХІХ сторіччі воно мало статус порто-франко, себто було важливим портом, яке має право на безмитний пропуск товарів.

  Історія міста пов’язана з його відомим уродженцем Іваном Айвазовським, який уславився своїми полотнами далеко-далко за межами України й Феодосії зокрема. Художник ще за життя продавай чимало картин (а його спадщина сягає понад шість тисяч робіт), тож був людиною заможною. А так як щиро та сильно любив рідне місто, то допомагав його розвитку, інвестуючи багато коштів на розбудову, та й узагалі благополуччя, міста.

  Крім того, Феодосія подарувала світу й славного автора «Пурпурових вітрил» Олександра Гріна.

  Сьогодні це місто, яке поєднало у собі чимало архітектурних стилів, де не знаєш із чого спершу розпочинати свою подорож / погулянку / відпочинок. Тому приїжджайте сюди на кілька днів як мінімум, адже тут: фортечні мури, фонтани, вірменські храми, сквери та парки, шість гарних та просторих площ, мечеть, вілли і дачі ХІХ ст., оборонні башти, музеї І. Айвазовського й О. Гріна, а також тепле море!

  На додачу, місто славиться своїм оздоровчим спрямуванням, що забезпечує туристам відвідини протягом цілого року. Серед них: лікувальними водами, гряззю озера Аджиголь, мінеральне сульфатно-хлоридно-натрієве джерело «Феодосія» та відповідний клімат.


  Поради незнайомцю

  Завітавши у Феодосію, відвідайте перш за все на руїни генуезької фортеці, у картинну галерею Айвазовського, а далі як душа забажає:) З ночівлею проблем не буде, адже у місті є чимало готелів, пансіонатів, санаторіїв, головне – подбайте про брнювання заздалегідь, адже місто популярне.

  Феодосія. Як добратися?

  У Феодосії є автомобільні, залізничні та морські шляхи. Вона знаходиться за 113 км від Сімферополя, обласного центру, (автошлях Р23). Можна скористатись залізницею чи громадським транпортом, який забезпечує сполучення не тільки з містами України, а й Росії. Також за 30 км є аеродром. Можна сюди втрапити й від інших населених пунктів чотирма автодорогами (Сімферополь-Судак, Владиславівка-Джанкой, Керч і Орджонікідзе).

  Контакти

  Міська влада:

  Адреса: 98100, Автономна Республіка Крим, м. Феодосія, вул. Земська, 4, +380-6562-2-11-52


  Література

  http://tutbuv.com/?p=121

  http://feodosea.com/

  Теги:

  Іван Айвазовський Феодосія картини «Пурпурові вітрила» Олександр Грін генуезька фортеця озеро Аджиголь лікувальні грязі оборонні башти Чорне море Крим музеї І. Айвазовського й О. Гріна Кафа місто-держава запорожці порто-франко

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Коктебель – колиска вин у моря Феодосія