Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Шовковична вулиця – місце старовинних будинків Києва

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 29.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Прогулянка Шовковичною вулицею може конкурувати з усіма екскурсіями Києвом, адже тут знаходиться багато цікавих за своєю архітектурою та історичним значенням будинків. Шоколадний будинок, дім Ковалевського, колишній прибутковий дім, Свято-Михайлівська церква – і це ще не все чим може похизуватися ця вулиця Києва, яка починається від Верховної Ради України і йде аж до спуску вулиці Басейної.

  Фото. Шовковична вулиця – місце старовинних будинків Києва Фото. Шовковична вулиця – місце старовинних будинків Києва Фото. Шовковична вулиця – місце старовинних будинків Києва Фото. Шовковична вулиця – місце старовинних будинків Києва

  Особливості місця

  Шовковична вулиця входить до числа одних із найпрестижніших вулиць Києва. Раніше вулиця носила назву Аптекарської, адже тут була одна з перших столичних аптек. Довгий час назви вулиці змінювалися – від Лівашова і до Карла Либкнехта, і лише у 90-х роках минулого століття Шовковичній вулиці повернули історичну назву. А назва цікава тим, що колись тут були великі плодові сади й діброви, і на цій території раніше дійсно росли шовковиці, які під час перепланування цього району було вирубано. І лише назва нагадує про минуле цих київських земель.

  Цікавим на Шовковичній вулиці є біло-рожева будівля в стилі готики, яка раніше була прибутковим домом. У Шоколадному будинку під № 17, як призвали його кияни через відповідне архітектурне оздоблення, знаходиться філіал Музею російського мистецтва. Це справжнє майстерне чудо було виконано архітектором В. Николаєвим на замовлення відомого того часу купця і мецената Семена Могильовцева – то був його розкішний двоповерховий особняк. Сьогодні у Шоколадному будинку виставляються дитячі картини, проводяться мистецтвознавчі лекції, екскурсії та організовуються вечори класичної музики.

  Наприкінці Шовковичної вулиці знаходиться і Свято-Михайлівська церква, яка була збудована у 1985 році за архітектурними розробками В. Ніколаєва. Це духовний оберіг цих вуличних перехресть. Отож, щоб все це побачити, залишається лиш одне – вирушати у подорож!


  Поради незнайомцю

  На вулиці знаходяться кілька кафе і ресторанів, де можна відпочити і підкріпитися.

  Шовковична вулиця – місце старовинних будинків Києва. Як добратися?

  Дістатися можна на метро - найближча станція «Хрещатик».

  Література

  1. http://www.kievtown.net/rus/sights/shelkovichnaya_street.html

  Фото: http://images.yandex.ua/

  http://nnm.ru/blogs/myg2001/

  http://guskin.spb.ru/photo/pho та фотографа Сергія Клименка.

  Теги:

  Шоколадний будинок київський прибутковий дім


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві