Відчути дух оригінальної архітектурної довершеності в стилі українського бароко можна відвідавши у Києві Кловський палац, що знаходиться на вулиці Пилипа Орлика.
Кловський палац – це один із небагатьох палаців столиці, що пережив не одну війну, революцію, майже 8 пожеж, але все-таки зберігся до наших днів.
Початок роботи:
З першого погляду Кловський палац вражає своєю архітектурною пишністю. Збудований він у 1752-1756 роках. До архітектурного плану Кловського палацу доклали свого таланту такі архітектори, як І. Шледель, П. Нєєлов та С. Ковнір, який і завершував будівництво, внісши до нього елементи українського бароко. Однак, сьогоднішній вигляд палацу – це лише архітектурні припущення, адже будинок пережив не одну пожежу і те, як він виглядав початково, сказати важко.
Історія свідчить, що розташований Кловський палац на території, яка належала Києво-Печерській лаврі. Майже 200 років тому цю місцевість називали «Клов» за назвою струмка, який протікав неподалік, і вода в ньому «клокотала».
За свідченнями, на цій місцевості почали будувати палац лише після того, як Київ у 1744-му році відвідала імператриця Єлизавета: так сталося, що не було жодного палацу, де могла б зупинитися коронована особа. Саме після візиту Єлизавети почали будувати, як зазначено в архівах, «Камінний дім на Клові» - у ньому мали б зупинятися відомі гості Київо-Печерської лаври. Навколо палацу, як гадається, разом із його будівництвом був висаджений декоративний парк.
У різні часи у цій будівлі були різні установи, зокрема й друкарня Києво-Печерської лаври, військовий госпіталь, чоловіча гімназія, жіноче училище, музей Історії Києва тощо. Кловський палац – будівля, яка пережила велику історію, за яку, насправді була самим «палацом» за призначенням дуже мало, але це не применшує її величі сьогодні.
Поради незнайомцю
Цікаво, що вестибюль Кловського плацу оздоблений прикрасами, які підкреслюють швидкий плин часу. На стінах розміщено ліпнини й картини із зображеннями зими, весни, літа та осені.
Адреса Кловського палацу – це вулиця Пилипа Орлика, 8.
Дістатися можна на метро, найближча до палацу станція – «Кловська».
1. Сайт «Стародавній Київ» http://www.oldkyiv.org.ua/data/klov_palace.php?lang=ua
2. Сайт «Місто Київ» http://www.kievtown.net/ukr/sights/klovsky_palas.htm
Фото: з сайту http://relax.ua