Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Андріївський узвіз.

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 27.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Андріївський узвіз – це історична вулиця в Києві, що поєднує Поділ з центральною частиною міста, і пролягає від Контрактової площі до Володимирської та Десятинної вулиць.
  Про Андріївський узвіз чули не лише в Україні, але й за її межами, називаючи його київським Монмартом. Сьогодні це цікава історична частина Києва, стилізована у дусі 19 століття.

  Фото. Андріївський узвіз. Фото. Андріївський узвіз. Фото. Андріївський узвіз. Фото. Андріївський узвіз.

  Особливості місця

  Андріївський узвіз – чудове місце не лише для тих, хто хоче відчути дух історичного минулого, але й чудовий закуток мистецького життя столиці. Коли б ви сюди не завітали, тут, за будь якої погоди, побачите хоча б кількох художників, що виставляють свої картини, або ж тих, хто продає зразки прикладного мистецтва – прикраси, різноманітний посуд, цікаві фігурки тощо.

  Історики стверджують, що верхня частина Андріївського узвозу виникла за часів Київської Русі на шляху, що зв’язував Старий Київ (гору) із Подолом.

  У 1700-х роках Андріївський узвіз розширився за наказом тодішнього київського губернатора. Проїзд між Замковою горою та Андріївськими горами було набагато розширено.

  Кажуть, що назву узвіз отримав від Андріївської церкви, яка була збудована тут у 18 столітті, але існують й легенди з цього приводу, не менш цікаві. Вулицю перейменовували то на Лівера, але киянам так облюбувалась назва Андріївський узвіз, що довелося знову повертати їй старе ім’я.

  Вулиця оновлена та стилізована в стилі 19 століття: тротуари вимощені спеціальною цеглою, зробленою за стародавньою технологією, оновлено бруківку проїзної частини, виготовлено чавунні ліхтарі за старовинними малюнками тих часів.

  Узвіз відомий і тим, що тут у будинку № 13 жив письменник Михайло Булгаков, тому нині це музей його імені. Також на Андріївському узвозі функціонує музей однієї вулиці, в ньому можна прослідкувати історію узвозу в картинках і фотографіях.

  У затишному парку нижче церкви ви можете побачити скульптури Івана Кавалерідзе. Цікавим на Андріївському узвозі є будинок № 15, що має назву «Замок Річарда-Левове серце». Будинок знаходиться на складному рельєфі колишньої гори Уздихальниці.

  На узвозі багато й художніх салонів та галерей, але головне, що тут є, - пам'ять минулого, здається, що узвіз – та машина часу, яка вміло переносить тебе в історію 19 століття.

   


  Поради незнайомцю

  До Андрієвського узвозу прилучаються вулиці Покровська, Боричів Тік, Фролівська і Воздвиженська. На Андріївському узвозі багато невеликих барів і кафе, де можна відпочити.

  Сьогодні узвіз – це справжній музей просто неба. Щовесни тут влаштовуються різноманітні свята мистецтв та художні виставки. А також для киян – це улюблене місце гулянь на День Незалежності.

   


  Андріївський узвіз.. Як добратися?

  До Андріївського узвозу можна дістатися на метро, це станції Золоті Ворота, Контрактова Площа, Майдан Незалежності.

  Від станції метро Золоті Ворота пройти униз по вулиці Володимирській до Андріївського узвозу; від станції метро Контрактова площа – повз фонтан Самсон та Успенський собор, потім піднятися до самого Андріївського узвозу.

   


  Література

  1. Інформаційний портал «Старий Київ» http://www.oldkyiv.org.ua/data/st_andrew_drive.php?lang=ua

  2. Сайт «Поділ» http://www.podilr.gov.ua/?page=18

  3. Сайт «Стародавній Київ» http://www.oldkyiv.org.ua/data/st_andrew_drive.php?lang=ua

  Фото: Сергія Клименко http://serg-klymenko.narod.ru/Kyiv/Kyiv.Andrew/IMG_6662.htm

   

  Теги:

  Поділ М. Булгаков Замок Річарда-Левове серце


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві