Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Дендропарк «Олександрія»

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 27.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Дендропарк «Олександрія», що розташований на околиці старовинного міста Біла Церква Київської області поряд з річкою Рось, є однією з найбільших пам’яток садово-паркового мистецтва кінця 18 – початку 19 століття.
  Романтична історія створення парку графом Ксаверієм Браницьким і досі витає на території «Олександрії». А ще – це місце не тільки милує око своїм природнім облаштуванням, але є й одним із найбільших в Україні, адже його площа понад 400 гектарів ландшафтних композицій.

  Фото. Дендропарк «Олександрія» Фото. Дендропарк «Олександрія» Фото. Дендропарк «Олександрія» Фото. Дендропарк «Олександрія»

  Особливості місця

  До створення ландшафтного парку понад 200 років тому графа Ксаверія Браницького спонукало побажання його дружини, племінниці Світлішого князя Григорія Потьомкіна, Олександри Енгельгардт. Саме на честь коханої графом було названо парк – «Олександрія». А графиня особисто брала участь в оздобленні парку в пейзажному стилі за модою тих часів.

  Автором проекту «Олександрії» став французький архітектор Мюффо. З його легкої руки в парку була створена архітектурно-художня частина. Зокрема до неї належить Мала і Велика галявини, які включають: «Китайський місток», колонаду «Луна», «Арочний місток», «Руїни», «Острів Марії» та «Острів Троянд».

  Сьогодні дендропарк «Олександрія» створена у стилі пізнього класицизму. Парк має різні водні джерела та рекордну в Україні колекцію рослин – понад 2, 5 тисячі рослин різних видів та форм. Діброва, що на території парку, хизується своїми дубами-старожилами, якім більше 200 років. Також в «Олександрії» зростає найстаріше в Україні тюльпанове дерево і сосна Веймутова.

  Дендропарк «Олександрія» постійно розвивається, на його території проводяться наукові дослідження. Зокрема тут є лабораторія насінництва, природної флори, екології та захисту рослин тощо.

  Найголовніше, що дарує ця земля – це незабутній відпочинок в історично-ландшафтній місцевості.


  Поради незнайомцю

  Ви можете заздалегідь замовити екскурсію найвизначнішими і цікавими місцями дендропарку «Олександрія». Телефон екскурсійного бюро – (0456) 34-05-51.

  На території працюють пункти громадського харчування. Зупинитися можна в готелі «Центральний»( бульвар 50-річчя Перемоги 15. Тел. 380 456 391675), «Соборний» (пл. Соборна, 1/1. Тел. 380 456 399620) або готелі «Візит» (вул. Щорса, 65а. Тел. 380 456 361311 ).


  Дендропарк «Олександрія». Як добратися?

  З Києва можна доїхати електричкою на Миронівку – проходить через Білу Церкву) із залізничного вокзалу (за розкладом), або маршрутками на Білу Церкву – відправляються із залізничного вокзалу (метро «Вокзальна»), з метро «Либідська», з метро «Палац Україна». Орієнтована вартість проїзду 19 грн.

  У Білій Церкві із залізничного вокзалу до парку йде маршрутка № 13.

  Якщо від Києва їхати власним авто, то це траса Київ-Одеса. Їхати до розвилки на Білу Церкву (після КПП: до Білої Церкви - дорога правіше, на Одесу - ліворуч), проїхати через місто (не звертаючи) - до 3-го кола (Площа Свободи), на колі - направо і близько 7-ми км по прямій до дендропарку.


  Література

  1. Сайт «Олександрія» http://www.alexandriapark.kiev.ua/

  2. Інформаційний портал «Дендропарки» http://dendropark.org.ua/gallery/statues

  Фото: фото Романа Маленкова http://ukrainaincognita та з блогу http://malukraine.blogspot.com/2009/06/blog-post.html

  Теги:

  Ксаверій Браницкий Арочний місток


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 745
  Гуцулка Ксеня
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Пнівський замок - місце, де жи..
  Ціна, грн 695

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Дендропарк «Олександрія»