Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Вулиця Ярославів Вал

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 27.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Це одна з центральних вулиць Києва, що простягається від Володимирської вулиці до Львівської площі. Вулиця Ярославів Вал уже своєю назвою говорить про історичну цінність та власну самобутність. Це місце зберігає войовничий дух часів Ярослава Мудрого аж із періоду 12 століття. Красивою є і архітектура Ярославового Валу – тут розташовано багато відомих будинків Києва.

  Фото. Вулиця Ярославів Вал Фото. Вулиця Ярославів Вал Фото. Вулиця Ярославів Вал Фото. Вулиця Ярославів Вал

  Особливості місця

  Вулиця Ярославів Вал з красивою історичною назвою виникла ще у 12 столітті як дорога попід міським валом, що був насипаний за часів великого князя Ярослава Мудрого. Цікаво, що протягом 19 століття – початку 20-го вулиця мала й такі назви, як Підвальна, Велика Підвальна, Полупанова тощо.

  Історія вулиці Ярославів Вал пам’ятає багато подій минулого, її життя почалося майже із життям Золотих Воріт Київської Русі.

  Сьогодні до вулиці Ярославів Вал прилучаються вулиці Золотоворітська (знаходиться цікава пам’ятка історії та архітектури Золоті Ворота), Лисенка, Франка, Стрілецька та Гончара.

  На вулиці Ярославів Вал розташовані такі цікаві історичні пам’ятки як колишня караїмська Кенаса – це будинок під номером 7, Університет театру, кіно і телебачення ім. І. Карпенка-Карого – це будинок № 40 та кілька посольств.

  Караїмська Кенаса, збудована у 1900 році за проектом відомого київського архітектора В. Городецького, була молебним домом для караїмів, що жили у Києві. Однак, цікавим цей дім є саме архітектурою, про яку подбав Городецький – його роботи це завжди унікальність.

  Не можна оминути на вулиці Ярославів Вал і замок барона Штейнгеля. Говорять, що барон жив не в цьому будинку, а в приміщенні поруч під номером 3, там був його власний винний магазин. Так це чи ні – досі залишається загадкою. І взагалі замок Штейнгеля вартує окремої розповіді, адже це свої легенди і таємниці. Цей будинок – цікава архітектурна пам’ятка Ярославового Валу, що приховує в собі секрети середньовіччя.

  Цікавими на вулиці Ярославів Вал є будинки № 14 та №16. Їх колишнім власником був Леонід Родзянко – відомий підприємець минулого, кіннозаводчик. Говорять, що на одному з кам’яних барельєфів квартир зображено Л. Родзянко верхи на своєму улюбленому коні Ракеті, що отримав Гран-прі на Лондонських скачках. На іншому барельєфі зображено дружину Олександру, доньку відомого хіміка Бейльштейна.

  У будинку № 12 жив Федір Кричевський – перший ректор Української академії мистецтв, талановитий митець образотворчого мистецтва.

  Вулиця Ярославів Вал – це дійсно цікава вуличка Києва, яка має велике історичне значення та багато архітектурних пам’яток, які варто побачити на власні очі.


  Поради незнайомцю

  Нині в одному з приміщень Л. Родзянко, у будинку № 16, знаходяться апартаменти театру «Сузір’я». Також на вулиці Ярославів Вал є готель «Реддісон» - це будинок № 22.

  Вулиця Ярославів Вал. Як добратися?

  Добиратися краще на метро – це станція «Золоті Ворота».

  Література

  1. http://wek.kiev.ua

  2. http://www.oldkyiv.org.ua/data/yarval14.php?lang=ua

  3. http://kiev-pravda.kiev.ua/2012/09/yaroslaviv-val/

  4. http://gyrno.net/info/uk/old/vulitsya-yaroslav%D1%96v-val-starii-ki%D1%97v

  Фото: Сергія Клименко з сайту klymenko.narod.ru

  Теги:

  Ярослав Мудрий Караїмська Кенаса Леонід Родзянко


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.11
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Відпочинок на Дністр..
  Тривалість: 4 дні. Рейтинг: 3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 1825

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві