Голосіївський парк – чудове місце, яке є доказом колишньої природньої первозданності. Територія парку – це частина залишку природнього лісу, який раніше оточував Київ. Парк знаходиться у південній частині столиці у Голосіївському районі вздовж проспекту Сорокаріччя Жовтня.
Голосіївський парк – один із найбільших та найстаріших у Києві.
Основною композицією Голосіївського парку, який було закладено у 1957 році, а згодом оголошено пам’яткою садово-паркового мистецтва, є каскад із чотирьох ставків площею біля 6 гектарів. Цей каскад ставків є окрасою природного парку, він розміщений уздовж долини струмка Оріхуватка, або, як ще називають, - Горіхуватка.
Площа Голосіївського парку складає понад 4520 гектарів та підпорядковується Міністерству охорони навколишнього природного середовища України. Хоча офіційно парк займає лише 140 гектарів, з часом він злився з лісом, тому й отримуємо такі масштаби.
Цікаво, що за історичними свідченнями, ліс у районі Голосієво було закладено архімандритом Києво-Печерської лаври Петром Могилою у 1631 році.
Біля центрального входу до парку відкрито пам’ятник Максиму Рильському, на честь якого і названо парк. У творчому доробку цього поета є цікава збірка під назвою «Голосіївська осінь». Також у парку відкрито Літературно-меморіальний музей М. Рильського. У цьому домі Рильський прожив більше десяти років.
У Голосіївському парку розташовані окремі ландшафтні секції. Так, зокрема, між головним входом і павільйоном Молодіжний влаштована ділянка регулярного стилю – тут ростуть різноманітні види грабу, верби, ялини, тополі пірамідальної. Основним типом насаджень Голосіївского парку є Грабова діброва.
Голосіївський парк часто для вірян асоціюється із Голосіївським пустирем – сюди їдуть паломники з усього світу. Тут похована матушка Аліпія, яка мала можливості зцілювати молитвами.
Голосіївський парк – цікаве та багатогранне місце. Варто зазначити, що у процесі оформлення Голосіївського парку архітектори намагалися максимально зберегти природність лісових ландшафтів. У парку встановлені багатоярусні живоплоти, що чудово доповнюють картину лісу. Сьогодні у Голосіївському парку багато охочих відпочити, сім’ї тут часто влаштовують пікніки, а для мандрівників – це приклад унікального природного парку в його первозданності.
Біля першого (нижнього) ставка у каскаді ставків Голосіївського парку влаштовано дитячі атракціони, літній майданчик для спортивних ігор, а також розміщені кафе й ресторани. На березі четвертого ставка, який є найбільшим у парку, відкрито прокат катамаранів.
У центрі Голосіївського парку розташована танцювальний майданчик для вечірок та шахові павільйони.
Також цікавим у парку є, так званий, Зелений театр (невеликий майданчик, який оточено лавками). Він розташований ліворуч від центрального входу.
Адреса: просп. Голосіївський, 87. Із північного сходу до парку розташовувалося селище Мишоловка, а з півдня - будівля Української сільськогосподарської академії.
До Голосіївського парку можна дістатися на метро – це станція «Либідська», від неї їхати на тролейбусах № 2, 4, 11, 12.
Міста поруч: Київ; Біла Церква; Ніжин.
1. http://www.kievtown.net/ukr/sights/goloseevskiy.html
2. http://wikimapia.org
Фото: http://www.mama-papa.com.ua та http://greenparty.ua/ru?curPos; http://io.ua/15140721p