Стрийський парк - одне із багатьох чудових місць Львова. На сьогодні він вже став просто улюбленим місцем відпочинку львів'ян, проте важко повірити, що ще у минулому столітті тут проводилося безліч забав, виставок та ярмарків. Стрийський парк є неповторною природною композицією, наче ковтком свіжого повітря, що відволікає від буденності і заряджає життєвою енергією. На початку двадцятого століття він вважався одним із найгарніших парків Європи, але і на сьогодні не втратив своєї вражаючої краси.
Стрийський парк, перш ніж постати у сучасності таким, яким ми його знаємо, пройшов не малий шлях історією. Не завжди на цьому місці красувалися могутні дерева та оригінальні фонтани з скульптурами. Стрийський парк - це неймовірно чарівне місце з загадковою історією.
Ще півтора століття тому на місці Стрийського парку була львівська околиця з піщаними дюнами і крутими ярами. А вже з 1879 року перед жителями міста постав славетний парк в усій своїй красі, що був закладений на колишньому Стрийському цвинтарі, від якого не залишилось і сліду. Саме з того часу у Стрийському парку почали проводитися ярмарки, що були відомі далеко поза межами Львова та України. Одним з таких славетних дійств була Вистава Крайова - один із найграндіозніших ярмарків в історії Східної Європи. Тут розміщувалося понад сто павільйонів, в яких демонструвалися промислові, культурні й цивілізаційні здобутки Австро-Угорської імперії. Саме з відкриттям у 1894 році Вистави Крайової пов'язана історія львівських трамвайчиків. З того часу і був запущений в дію один із перших електротрамваїв у Європі та перший в Україні. З роками Стрийський парк набував розвитку, вже згодом після першої ярмарки тут у 1922 році відбулися Східні Торги - виставка, на якій десятки світових фірм представляли різноманітні товари. Одними з таких речей були всім відомі з дитинства йо-йо, також бульйонні кубики "Маггі", вони виявляється були не таким новим винаходом, як нам здавалося.
Легендарності Стрийського парку не має меж. Саме тут на початку ХХ століття розміщувалися передавальні вежі першої львівської радіостанції, що вже з 1930 року транслювали різноманітні передачі львівським слухачам. Однією з найпопулярніших була передача двох місцевих гумористів Тоньця та Щепця. Альтернативою цих гумористів на сьогодні є всім відомі Доцик і Шльома, які щоденно розважають львівських радіослухачів.
У Стрийському парку постійно вирувало життя. Тут щоденно проводилися різноманітні цікаві забави, що були доступними для різних веств населення. Роки минали, парк змінював свій вигляд: розширювався, тут встановлювалися фонтани, була споруджена вхідна арка, оранжерея. Густоту звичних всім насаджень урізнюманітнює значна кількість екзотичних дерев та кущів, таких як: червоний дуб, тюльпанове дерево, магнолія, сосна Веймутова, японський бузок, маньчжурська аралія, гінкго дволопатеве.
Не зважаючи на те, що у Стрийському парку давно не відбуваються розважальні масові дійства, парк і надалі залишається улюбленим місцем львів'ян. Адже саме тут можна відпочити, захоплюючись екзотичними насадженнями, сховатися від буденності та ритму великого міста, та помріяти у затінку могутніх дерев.
У Стрийському парку також працює багато закладів: кінотеатр, ресторани, оранжерея та альпінарій. Завітавши до Стрийського парку варто неодмінно відвідати платанову і липову алеї. По особливому гарний парк восени, коли золотисте листя дерев додає місцині елегантного шарму, проте Стрийський парк не втрачає своєї краси у будь-яку пору року.
Найоптимальнішим варіантом є громадський транспорт: маршрутки або тролейбуси.
http://history.lviv.travel/photo_detail/69
http://uk.wikipedia.org/wiki/Стрийський_парк
Ілько Лемко" Легенди старого Львова". - Львів: "Апріорі", 2008 рік.