Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Євпаторія

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 21.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Євпаторія – це курортне місто АР Крим, відоме більш за своїми лікувальними грязями, ропами, термальними джерелами. Це не лише місто-курорт, це ще й місто-порт, адже Євпаторія знаходиться на березі Чорного моря. Це місто із своєю давньою та сучасною історією. Чим ж воно особливе?..

  Мойнаки Текіє дервішей Фото. Євпаторія пляж

  Дата заснування: 497 до н. е.

  День міста: серпень

  Населення: 106 840 осіб (01.01.2012)

  Загальна площа: 222.7 км?

  Особливості місця

  Назва міста означає «благородний», чим щиро й з добрими намірами запрошує сюди усіх відвідувачів. Кажуть, що назва походить від імені боспорського царя Мітрідата Євпатора.

  Євпаторія – то давнє місто, адже в його історії становлення грецьке місто-колонія, місто-держава, турецьке місто-фортеця і навіть російський морський порт. Відповідно, місто насичене безліччю пам’яток архітектури та давнини загалом. Тут дуже багато незвичних для сучасності вуличок та старих-престарих будівель.

  Візитівкою міста є мечеть Джума-Джамі (Хан-Джамі), яка єдина залишилась із середньовічної доби Євпаторії. Вона була збудована видатним турецьким архітектором Сінан. Це пам’ятка ще ХV сторіччя.

  Вартим уваги у місті також є Текіє дервішей – це мусульманський монастир; сьогодні – пам’ятка національного значення. Місто відоме ще комплексом караїмських кенас, який складається з будівель Малої і Великої кенас (молитовних домів). З цього очевидно, що колись Євпаторія була центром релігійного життя.

  У місті багато місць для відпочинку, прогулянок, адже багато парків, театрів, музеїв, а ще чудові набережне і тепле море! Тут завжди тепло, адже клімат у Євпаторії м’який та приємний.

  А найголовніше чим славиться місто – це її оздоровчими силами завдяки озеру Мойнаки та іншими. Щороку сюди приїжджає величезна кількість туристів для того, щоб насамперед оздоровитись.


  Поради незнайомцю

  Завітавши у місто, відвідайте усі вище згадані місця. А переночувати ви зможете у будь-якому готелі чи оздоровчо-відпочинкому комплексі. Та подбайте про бронь заздалегідь, тому що місто популярне.

  Євпаторія. Як добратися?

  Євпаторія знаходиться за 69 км від столиці АР Крим – Сімферополя, звідки ходять громадський транспорт. Також у місті є вокзал, тому можна скористатись послугами залізниці або ж власним транспортом, їдучи на північний захід від Сімферополя по автошляху P25.

  Контакти

  Міська влада

  Адреса: 97416, Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія, пр. Леніна, 2, тел. : 3-23-01


  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%84%D0%B2%D0%BF%D0%B0%D1%82%D0%BE%D1%80%D1%96%D1%8F

  http://www.kalamit.info/

  Теги:

  Джума-Джамі Хан-Джамі Сінан Крим Євпаторія Текіє дервішей караїмські кенаси озеро Мойнаки Мітрідата Євпатор Чорне море лікувальні грязі ропи термальні джерела.

  Радимо відвідати

  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Мечеть Джума-Джамі Євпаторія