Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Фуна – фортеця туманів

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 20.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Фуна – це середньовічна фортеця, яка знаходиться на скельному пагорбі недалеко від села Лучисте, що в Криму, біля підніжжя гори Демірджі. Сьогодні це лише руїни, проте цікаві своєю історією та місцем розташування – у долині привидів. Фуна – то оборонна історія Криму, то фортеця туманів.

  храм, ХІХ ст. макет Фото. Фуна – фортеця туманів Фото. Фуна – фортеця туманів

  Дата заснування: ХІV-ХV ст.

  Початок роботи: 09:00

  Кінець роботи: 18:00

  Стан місця: руїни

  Особливості місця

  Назва фортеці походить від імені гори Демірджі, адже раніше вона величалась як Фуна, що в перекладі означає «димна». А значить туманна, тож і фортецю зовуть «фортецею туманів».

  Історія замку сягає ХІV сторіччя, коли він вперше згадується у документах. За свідченнями фактів, після захоплення Генуєю кримського узбережжя представники князівства Феодоро створили цілу низку укріплень задля безпеки територій та їх жителів від нападників.

  Власне, сама Фуна і була частиною тих укріплень і головним її противником була фортеця Алустон (руїни якої знаходяться в сучасній Алушті). Хоча якщо в них був спільний ворог, то фортеці тимчасово здружувались задля власної безпеки.

  Усі укріплення, як і сама Фуна, мали дуже важливе стратегічне значення і виконували функції контролю та стримування ворогів-нападників.

  У 1423 році через землетрус Фуна була знищена, проте швидко відновлена, згодом відбулася пожежа, тоді реконструкція і фортеця стає замком. Проте вже у 1475 році турки-османи, які захопили Крим, знищують Фуну.

  Є легенда, за якою під фортецею похована цариця готів. А в її могилі, кажуть, схована коштовна корона із золота. Хто зна, можливо хтось з вас випадково стає її власником? :)

  Тож сьогодні Фуна – це руїни; найкраще збереглися залишки храму Федора Стратілата – є колони та частина стіни. Для туристів тут проходять екскурсії.


  Фуна – фортеця туманів. Як добратися?

  Потрібно дістатися до села Лучисте. Від Алушти туди їздять автобуси, а з Сімферополя потрібно доїхати до повороту на Лучисте (минути Нижню та Верхню Кутузовки, потім село Лаванда). В’їхавши в поселення другий повороти ліворуч (на перехресті – щит із вказівником «Долина привидів»). Неподалік – стоянка для машин, та пійло для конів, якими найчастіше туристи добираються до Фуни (до неї звідти 4 км пішки).

  Література

  http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D1%83%D0%BD%D0%B0_(%D1%84%D0%BE%D1%80%D1%82%D0%B5%D1%86%D1%8F)

  http://mycrimea.su/alushta/museums/funa/

  Теги:

  Лучисте Крим Демірджі Фуна храм Федора Стратілата фортеця Алустон Феодоро Генуя


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Мармурова печера – скарб Криму Ангарський перевал Палац княгині Гагаріної Печера Еміне-Баїр-Хосар Долина привидів Алушта Фуна – фортеця туманів