Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму

  vote data
  Автор: Христина Процик Дата публікації: 19.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Ластівчине Гніздо – то місце, яке знають всі. Його справедливо називають головною візитівкою Криму. Це місце романтики, втечі від світу, неймовірної краси, недосяжного неба та морської глибини. Ні, це не домівля пташок-ластівок. Це пам’ятка архітектури, яка розташована на 40-метровій скелі Аврова над мисом Ай-Тодорського у смт. Гаспра.

  Фото. "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму Фото. "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму Фото. "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму Фото. "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму

  Дата заснування: 1877-78 рр.

  Початок роботи: 12:00

  Кінець роботи: 21:00

  Стан місця: чудовий

  Найбільша висота: 12 м

  Загальна площа: 10 м х 20 м

  Особливості місця

  Місце особливе тим, що при своїх невеликих, як для замків, розмірах (всього 12 метрів у висоту) він дуже схожий на середньовічний замок із лицарських романів, чи то з «Айвенго», чи то з «Серця трьох».

  Свою історію замок розпочав у вигляді дерев’яного будинка ще у кінці ХІХ сторіччя, коли під час російсько-турецької війни сюди на лікування приїхав ранений генерал. Йому й збудували тут дерев’яний будиночок. Для це було місцем усамітнення та спокою, з вікна – лише небо та море. Генерал назвав це місце «Замком любові».

  Далі власниками місця стають лікар Тобін з дружиною, і потім – це власніть купчихи Рахманіної, яка й дала цьому неземному місцю назву «Ластівчине гніздо».

  А свій теперішній вигляд пам’ятка отримала завдяки баронові Штенгелю, який замовив у архітектора замок в неоготичному стилі. Якийсь час тут був ресторанчик, що робив місце не таким вже й усамітненим, а ще трохи – читальнею радянського типу.

  У 1927 році маєток зазнав сильного землетрусу, який хоча й не практично не пошкодив будівлі, зруйнував значну частину скелі під ним, що й заставило визнати будівлю в аварійному стані.

  Відбудували чудне «гніздо» аж у 1967-68 рр. завдяки «Ялтаспецстрою» та архітектору Татієву. Добровольцями була виконана неймовірно важка праця, і результат виявився більш ніж вартим зусиль. Сьогодні об’єкт – офіційна пам’ятка архітектури ХХ століття. Свої милування фарбами передавали художники Айвазовський, Лагоріо та Боголюбов.

  Зараз – це чудне місце, яке вартує відвідати. Скажете попса? Аж ніяк! Переконайтесь самі.


  Поради незнайомцю

  Біля самого замку розкинувся сувенірний базарчик, на якому ви матимете змогу придбати листівки, магнітики, корали і черепашки тропічних морів, вироби з кераміки, ялівцю і всіляких пластмас, картини та ще багато чого!

  А також у будівлі працює, як і колись, ресторан, де можна смачно поїсти.

  Відвідування - безкоштовне.

  "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму. Як добратися?

  Від Сімферополя до Ялти веде тролейбусна лінія. А вже до смт. Гаспра найближче дістатись, власне, від Ялти (10,6 км) – таксі, маршрутним автобусом чи власним транспортом. З Ялти – маршрутка № 32, 27. Зупинка: санаторій «Парус».

  Також і з Ялти, і з інших курортних центрів пд. берегу Криму до Ластівчиного Гнізда курсують екскурсійні катери (55 грн.-для дорослих, 45-для дітей від 6 до 14р.).


  Контакти

  адреса: АР Крим, смт. Гаспра, Алупкінське шосе, 4

  тел.: +38 (0654) 24-75-71, +38 (0654) 32-39-00

  ел.скринька: lastivka@mail.ylt.crimea.com

  Література

  http://www.thisisukraine.org/uk/what-to-see/22-palace/1123-lastivchine-gnizdo.html

  http://ukrainaincognita.com/krym/yalta/gaspra/lastivchyne-gnizdo-vizytivka-krymu

  Теги:

  скеля Аврова мис Ай-Тодорського Гаспра Тобін Рахманіна Ластівчине Гніздо Штенгель Крим «Ялтаспецстрой» Татієв Айвазовський Лагоріо Боголюбов.

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Ялта – «столиця» південного Криму "Ластівчине Гніздо" – візитівка Криму Лівадійський палац-музей Масандрівський палац-музей Дюльбер Юсуповський палац Ай-Петрі Воронцовський палац Алупка Нікітський ботанічний сад