Авторизація
loading
 • Місця
 • Події
 • Журнал
 • Екскурсії
 • Мої Стежки
 • Про нас
 • Сплануйте маршрут
  Фільтр місць
  Куди поїхати на відпочинок?

  Велика Житомирська вулиця

  vote data
  Автор: Н. Мариноха Дата публікації: 19.05.2013
  Карта
  Сплануйте маршрут

  Велика Житомирська вулиця одна з найбільш цікавих у Києві. Вулиця знаходиться у Шевченківському районі міста та пролягає від Михайлівської площі аж до Львівської.
  З часів Київської Русі знаменита для столиці ця місцевість, адже ще тоді вулиця виникла на шляху до Житомира. Сьогодні на цій вміло оздобленій архітектурою вулиці багато цікавих будинків, які не лише красиві на вигляд, але й мають свою цікаву історію.

  Фото. Велика Житомирська вулиця Фото. Велика Житомирська вулиця Фото. Велика Житомирська вулиця Фото. Велика Житомирська вулиця

  Особливості місця

  Велика Житомирська вулиця сьогодні є однією із центральних вулиць Старого міста. Ця вулиця зроблена у вигляді такого собі коридору, який оточений різними цікавими будинками, які доволі високі для такої вузенької вулички. Також, цікаво, що Велика Житомирська вулиця має акцентовані початок і закінчення.

  Будинки, які розташовані на Великій Житомирській майже всі оформлені у стилі модерн. У цих будівлях жило багато людей мистецтва і культури: композитори, літератори та інші.

  Будинок №2 на вулиці Житомирській – це відомий будинок київського аптекаря і підприємця І. Ейсмана. Сьогодні у будинку №2 знаходиться Дипломатична академія України. Будинок №4 – це бібліотека імені Лесі Українки. Будинок №6 – старокиївська аптека, яка діє аж із 1871 року та є найстарішою безперервно діючою аптекою у Києві. Будинок № 40 — це Кінотеатр ім. Чапаєва, який діє з 1912 року, його первісна назва — «Ліра».

  Цікавими з історичної точки зору та відповідно оформлені такі будинки, як: № 15/1 — це будинок причту Софійського собору, що бере свій початок з 1890 року і створений архітектором М. Казанським; та будинок № 17/2 — «будинок лікаря» (1930 рік), який спроектував архітектор — П. Альошин.

  Наприкінці 19 століття на вулиці Великій Житомирській зведено чотириповерховий будинок № 24, в якому на початку 20 століття мешкав відомий мостобудівник Є.О. Патон, а також було споруджено особняк № 28, який належав М.Ф. Мерінгу, а згодом – відомому колекціонеру графу М.Ф. Собанському.

  На стикові Великої Житомирської вулиці та Стрітенської до 30-х років минулого століття була Стрітенська церква – нині тут знаходиться каплиця Святого Серафима Саровського та відбудовується колишня Стрітенська церква.

  Цікавого на цій вулиці багато – перераховувати не має сенсу, тож залишається тільки вирушати до столиці і побачити все на власні очі.


  Поради незнайомцю

  До вулиці Великої Житомирської прилучаються вулиці: Володимирська, Стрілецька, Олеся Гончара, Стрітенська та Рейтарська.

  Цікавим є будинок № 32 – будинок зі зміями – цікаво оформлений в своєрідному архітектурному стилі.

  На замітку мандрівникам – будинок № 2а — це готель «Інтерконтиненталь».


  Велика Житомирська вулиця. Як добратися?

  Найближче до Великої Житомирської вулиці є Михайлівська площа. До площі можна дістатися на метро – це станція «Поштова площа», потім піднятися вгору на фунікулері та пройти трохи уперед. З площі звертаємо на Велику Житомирську вулицю.


  Література

  1. http://kiekray-nadin.blogspot.com/2013/04/blog-post_23.html

  2. http://www.alyoshin.ru/Files/publika/galayba/galayba_023.html

  Фото: http://www.alyoshin.ru/Files/publika/galayba/galayba_023.html

  Теги:

  Михайлівська площа Львівська площа


  comments powered by HyperComments

  Радимо відвідати

  Кам’янець-Подільськи..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 4.57
  Маршрут екскурсії
  Кам'янець-Подільський, Дністро..
  Ціна, грн 995
  Гуцульські Карпати +..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 3.5
  Маршрут екскурсії
  Яремче, Буковель, Поляниця, Ве..
  Ціна, грн 895
  Їдемо в дельфінарій
  Тривалість: 1 день. Рейтинг: 3.3
  Маршрут екскурсії
  Ціна, грн 150
  Сиро-Винний тур Зака..
  Тривалість: 2 дні. Рейтинг: 5
  Маршрут екскурсії
  Чинадієво, Мукачево Замок Пала..
  Ціна, грн 895

  Підписуйся на оновлення


  Місця довкола

  Музей Пирогово «Вишгора» Печерський ландшафтний парк Київська фортеця Парк "Київ у мініатюрі" Гостинний двір Андріївська церква Тунелі під Дніпром Легендарна вулиця Києва – Боричів Тік Будинок вчителя у Києві